Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

[løst]*LØST* PC nekter å koble til internett via LAN


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

mistet ADSL-forbindelsen en periode i går kveld og fordi jeg var nødt til å komme meg på nett satte jeg opp en oppringt forbindelse med mobilen som modem. Når jeg i dag skulle koble til nett på vanlig måte, via routeren, var ikke pc'en enig i dette og bildet for å koble til den oppringte forbindelsen kom opp. Jeg prøvde først å slette den oppringte tilkoblingen, som bare førte til at maskina fortsatt ikke ville koble seg til nettet og heller ikke ga noen melding/feilmelding.

 

Jeg har prøvd å kjøre Internet Connection Wizard og sett litt rundt i innstillingene uten å funnet noe unormalt. Jeg har prøvd både trådløst og kablet nettverk, men får ikke koblet til (har kontakt med routeren, men ikke med internett).

 

What to do?

Endret av ventle
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Prøv å logge deg på routeren og feilsøke derfra og sjekke ipene den sender ut. siden du får kontakt med den så virker det ikke som en LAN-feil. Kommer du på nett med andre dataer?

Skrevet

LØST var så pinlig enkelt som at jeg i ett svakt øyeblikk koblet den stasjonære maskina i kjellern direkte på ADSL-modemet, og dermed var ikke routeren lenger fysisk tilkoblet nettet. Takker for svar uansett, moderator kan gjerne stenge tråden nå.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
×
×
  • Opprett ny...