Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Har lett i noen dager nå, etter et script i php som kan sende SMS via en webserver (Gratis).

( Som helst ikke krever root tilgang )

 

 

Noen som vet om et som virker ?

 

Hadde vært konge med en "Send gratis SMS" på siden min ^^

 

Visst ingen vet om det så skal jeg se om jeg kan få laget et :thumbup:

Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet-df17e
Skrevet

For dette trenger du en sms-gateway, noe som ikke er så veldig billig.

Så ikke for å være ekkel med deg, men tror du burde glemme hele ideen dersom du ikke har lyst til å invistere i noe sånt.

Skrevet
ah, jaja ok =)

 

Men det tror kanskje det går an å lage denne gatewayen med et shell script med linux.. Men er ikke sikker :p

6563325[/snapback]

 

Nei. Med mindre du ikke har noen avtaler med leverandører kan du ikke sette opp en egen gateway. Eneste sjansen er kanskje å koble til en mobil og pumpe ut meldinger med den hvis du skal gjøre det selv, men det høres ut som en ustabil og dyr opplevelse ;)

Skrevet

Hva med å lage deg en wap side der du kan skrive inn oppdateringer. Eller, hvis telefonen din støtter HTML burde dette ikke være særlig vanskelig, eller dyrt...

Skrevet

En god emnetittel er en tittel som forklarer godt hva innholdet i posten din går ut på. En bruker bør kunne skaffe seg oversikt over hovedinnholdet i posten bare ut fra å lese tittelen. Emnetittelen i denne tråden er ikke god nok, om ikke dette blir endret slik at det er lettere å forstå hva slags informasjon tråden omhandler vil denne bli stengt! Vennligst forsøk å ha dette i tankene neste gang du starter en tråd, og orienter deg om hva vår nettikette sier om dårlig bruk av emnetitler.

 

Tråden bryter også med tre-ords-regelen.

 

Bruk p_edit.gif-knappen i første post for å endre emnetittelen.

 

(Dette innlegget vil bli fjernet ved endring av emnetittel. Vennligst ikke kommenter dette innlegget, men rapporter gjerne dette innlegget når tittelen er endret, så vil det bli fjernet.)

Skrevet

Hei

 

Hvis du har tilgang til en linux server (både root tilgang og fysisk tilgang) så kan du jo sette opp gnokii(www.gnokii.org) på serveren, koble til en mobiltelefon, og lage deg et shell script som sender sms via gnokii.

 

Gnokii er forøvrig et verktøy for å jobbe direkte mot telefonens api.

 

Mvh

Dilfus

Skrevet

Det er korrekt det som skrives her. Uten en sms gateway eller en mobiltelefon så kan ikke en server nå mobilnettet. Det finnes mange billigere løsninger enn de foreslåtte her. Et lite søk på google.com vil gi deg mange treff.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...