Gå til innhold

Scsi 80 eller Sata2


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg skal snart bygge med nok en pc extreme Gaming pc... men... hva er best av scsi 80 pin eller sata2? scsi 80 pin er jo raskere enn sata2 men da må jeg ha et controlerkort! en Scsi hdd (maxtor) koster bare 1500 kr med 37gb og 8 mb cashe og 2.4ms (15000rpm) det er jo rått!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har du råd til en god kontroller og en god disk går du for det. scsi leverer rask og stabilt, selv under max load.

 

(Men til gaming er det vel ikke noe must akkurat, veldig mye annet du bør vurdere før scsi da.)

Skrevet

du vill nokk oppnå raskere loading av win, spill og programmer, men annet enn det vil pc'n vere like treg som resten av komponentene.

ville ikke tru at server hardisker er veldig stillegående heller, raptor diskene til WD er vell greie alternativer å kjøre i raid?

Skrevet

Ta en kikk på Guiden til Stigfjell. 80-pins SCSI-disker er ment for "hotswapping", altså å kunne bytte ut diskene mens maskinen kjører. Til ditt bruk, tror jeg at jeg heller ville ha gått for 68-pins (interne disker). SCSI er fint å jobbe med, men det koster. Jeg tror ikke du vil merke så altfor mye ytelsesøkning annet enn lasting av programmer og OS.

Skrevet

Til gaming er sata mer enn raskt nok. Det er ingen spill som jobber kontinuerlig mot disk. Ting lastes i minne og brukes derfra til en ny bolk lastes.

 

Setter du opp en databaseserver derimot, da skal du bruke SCSI uten tvil. Men da er det en helt annen måte å bruke disken på.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...