Theo343 Skrevet 24. juni 2006 Skrevet 24. juni 2006 (endret) Vi er tusenvis av brukere med skuffene fulle av små ting vi ikke bruker. Mange trenger kanskje slike deler, men frakt og andre kostnader overgår ofte prisen på selve delen. Skal vi starte en byttebørs for smådeler hvor brukerne kan etterspørre smådeler og få de tilsendt med brev mot en liten godtgjørelse via nettbank på 0-15,-?(dekke frankering og tid) Jeg har skuffer, esker og skap fulle og sikker på at mange andre har det. Krimskrams, kabler, vifter man ikke bruker, spesielle skruer, overganger, smådeler osv osv. Hvorfor ikke alliere oss og lage en skikkelig byttetjeneste? Man vil selvf. holde koll på hvem som gir og tar osv, hvis det er ønskelig. Endret 24. juni 2006 av Theo343
Pc Lynet Skrevet 26. juni 2006 Skrevet 26. juni 2006 Høres ut som en strålende ide Kansje HW kunne lage en egen kategori på forumet for bytting? Eller så har vi jo bruktmarkedet men tror det ville blitt bedre med en egen byttebørs
Wraith Skrevet 26. juni 2006 Skrevet 26. juni 2006 Jepp, har da masse småpirk jeg ikke trenger som godt kan byttes med ting som jeg trenger ;-)
Daffa Skrevet 26. juni 2006 Skrevet 26. juni 2006 God idè! Å betale i dyre dommer for feks en SATA strømkabel er nedtur
Nuffern Skrevet 27. juni 2006 Skrevet 27. juni 2006 (endret) Å betale i dyre dommer er jo generelt sett en nedtur.. Endret 27. juni 2006 av Nuffern
McMuffin Skrevet 27. juni 2006 Skrevet 27. juni 2006 Det høres ut som en skikkelig god ide. Hva om HW.no oppretter en egen kategori her på forumet?
osse-mon waits for alice Skrevet 27. juni 2006 Skrevet 27. juni 2006 Høres absolutt ut som en genial idé, ja
Theo343 Skrevet 27. juni 2006 Forfatter Skrevet 27. juni 2006 (endret) Jeg driver å ser på dette sammen med en PHP programmerer med tanke å sette opp en egen side på dette. Det hadde vært fint om man fikk litt system på det og at det ikke bare var hundresiders forumtråder. Hadde dog vært flott om HW.NO kunne hostet en slik tjeneste, tror det hadde gitt de ennå større popularitet enn de allerede har. Endret 27. juni 2006 av Theo343
panzerwolf Skrevet 28. juni 2006 Skrevet 28. juni 2006 Lur idé! Da jeg la nok en kabel i skuffen for AV-kabler under rydding går tenkte jeg at "nå har jeg nok" og "kommer jeg til å få bruk for alt dette?" ...men det er vel noen som ødelegger dette også med å aldri sende ting, betale for frakt e.l.
Theo343 Skrevet 28. juni 2006 Forfatter Skrevet 28. juni 2006 (endret) Derfor har man et system hvor brukere må registrere seg og man får poeng/karakter for oppførsel. Dermed unngår man de useriøse aktørene. Samt at det er litt vanskeligere moralsk sett å jukse når man må registrere seg med personalia. Endret 28. juni 2006 av Theo343
Nuffern Skrevet 28. juni 2006 Skrevet 28. juni 2006 (endret) Kan man få en egen kategori for bytte av seksuelle tjenester? Endret 28. juni 2006 av Nuffern
Theo343 Skrevet 28. juni 2006 Forfatter Skrevet 28. juni 2006 Jeg sa riktignok "smådeler" men ikke slike små deler
Skagen Skrevet 29. juni 2006 Skrevet 29. juni 2006 Ser det er mange som spør om folk har SLI-linker til overs og lignende. Det er jo sånn småtteri dette hadde vært ypperlig til!
Valent Skrevet 29. juni 2006 Skrevet 29. juni 2006 om dette er en god idè = ja om det vil skje = nei Rett og slett fordi hw.no ikke lenger er en "kompis" side som kan gjøre sånt smått. Det er en fullbolds bedrift med tanke på kun èn ting, nemlig profitt. Koster penger å lage noe, hvorfor risikerer å bruke penger på noe som kanskje ikke vil slå ann. Mest sannsynlig så har de andre ting å drive med, f.eks skaffe nye annonser og tenke på hvor i forumet man kan plassere enda mere reklame, kanskje hver post? - money makes the world go around... (sorry for skriveleif)
Nuffern Skrevet 29. juni 2006 Skrevet 29. juni 2006 Blir jo morsomt å se hvordan det går nå som Orcla Media er solgt til utlandet. Utlandske investorer er jo kjent for å tenke enda mer på rask profitt enn mange norske investorer er.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå