Gå til innhold

Hvor er mac så dyrt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Er det noen spesiell grunn til at mac må vere så sinnsjukt dyrt, visst man velger å ha f.eks 1 gb ram mer plusser den på med 2000 NOK. Utgangspunkt prisen er syk nok den og. Har lyst på en mac men det lar seg ikke gjøre, det blir altfor dyrt.

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Hei.

 

Er det noen spesiell grunn til at mac må vere så sinnsjukt dyrt, visst man velger å ha f.eks 1 gb ram mer plusser den på med 2000 NOK. Utgangspunkt prisen er syk nok den og. Har lyst på en mac men det lar seg ikke gjøre, det blir altfor dyrt.

5788811[/snapback]

 

 

hvor det er dyrt hmmm

er altid dyrer i butikk enn på nettbutikken

nå skal snart ******* også begynne å selge mac flere butikker kommer på banen

og da blir det billigere

men først og fremst nå så er powerpc prossesorer dyrere.

 

det kan være mange grunner.. apple er alene med å selge powerpc maskiner til sluttbrukere så de kan sette høyere priser.

 

apple har unike maskiner selve kabinette er laget av metal på pro modellene.

og de er tynne som fy.... lager lite støy. OSX!!

 

nye intel macbook pro maskinene er faktisk ikke så mye dyrere

og du får OSX som er virus fritt du slipper å kjøpe antivirus programmer.

 

osx er bare herligt...

Skrevet
Kvalitet koster :)

5796435[/snapback]

 

Hmmm viss man først produserer lite og selger lite av noe som har kosta skam mye og utvikle så går prisene i været. Ikke nødvendigvis kvalitet det går på ;)

Skrevet

Definer dyrt?

Du får det du betlefor for. Ikke glem at du også får med OS X, det beste os på markedet.

 

 

Hvorfor er Ferrari dyrere enn Toyota?

Skrevet

Vel, først og fremst så har jo Apple monopol på sine produkter og kan dermed sette prisen til hva de vil. Produktkvaliteten på Apple sine produkter er jo ikke akkurat dårlig, og de har sikkert hatt store utviklingskostander på å skape perfeksjon (norsk ord?)

 

Apple har jo også satset på en mer eksklusiv kundegruppe enn ellers. De vil ikke at enhver skal kunne kjøpe en Mac uten å legge litt penger i det. Jeg syntes selv at PowerBook/Ti-eiere signaliserer en ressurssterk kundegruppe iom. disse maskinene koster skjorta kontra specsen.

 

Hvor gøy og eksklusivt er det å ha en Ferrari når enhver nordmann kan kjøpe det?

Skrevet
Mac er nok ikke så dyrt du skal ha det til. Husk OSX og iLife er inkludert i prisen.

Mac Mini og iBook har slettes ikke for høy pris.

5801593[/snapback]

 

Akkurat det skulle bare mangle.

Skrevet

Det eneste jeg reagert på var at det skulle ta så lang tid før de sendte ut mac minien. For på apple sin norske del av hjemmesiden så sto det at den ble sendt ut iløpet av 3 uker, men nå står det ifølge http://store.apple.com/Apple/WebObjects/no...?family=Macmini at den blir sendt ut iløpet 6 days, ja det står 'Sendes vanligvis innen: 6 days', skjønner ikke hvorfor det ikke står dager, men samme det.

 

Det høres litt bedre ut enn 3 uker.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...