Thewiz Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 Jeg trenger en ny nøkkel til min WinXP, dere skjønner sikkert at jeg har pir*host*at XP. Jeg skulle gjerne bare kjøpt meg en ny WinXP Pro. nøkkel. Er dette mulig?
MindTooth Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 Du må nok kjøpe slik pakke. Kan sikkert kjøpe slik OEM ting med ei ram brikke ell no.
enden Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 Så lenge du bruker samme type nøkkel som det CD-en du har installert fra er beregnet for så går det bra. Har du piratkopiert tipper jeg at det er Corporate/Volume lisence som gjelder, og en slik nøkkel er ikke lett å få tak i for privatpersoner. Uansett er det ikke noe billigere/mulig for privatpersoner å kjøpe kun nøkkel uten media, så stikk og kjøp deg en OEM lisens og forbered deg på å intallere på nytt.
Mythos Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 Du må nok kjøpe slik pakke. Kan sikkert kjøpe slik OEM ting med ei ram brikke ell no. 5609183[/snapback] Den kan også kjøpes uten hardware. http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=303195
Thewiz Skrevet 15. februar 2006 Forfatter Skrevet 15. februar 2006 (endret) Hva mener dere med OEM lisens? EDIT: glem det. Endret 15. februar 2006 av TheWiz
trygveaa Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 Jeg har aldri helt skjønt forskjellene på OEM og vanlig. Trodde OEM var sånn som fulgte med PCen. Hva er forskjellene og fordelene eller ulempene med de forskjellige versjonene?
learntofly Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 OEM kan kun kjøpes sammen med hardware, evt samtidig med kjøp av ny pc. Komplett tolker visst dette noe annerledes, men da jeg kjøpte var det billigste for meg å kjøpe på mpx sammen med en liten nettverkskabel.
trygveaa Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 (endret) Er det noe forskjell på OEM og Fullversjon, bortsett ifra hvordan man kjøper det og pris? Eller for å si det sånn, er det noen fordel med fullversjon framfor OEM? Endret 15. februar 2006 av trygveaa
learntofly Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 Så vidt jeg vet er det ikke forkjell på OEM og "vanlig". Skal være kliss lik. Poenget er at dersom du skifter deler av maskinen din, vil valideringen av Windows ikke gå så bra. For at du skal slippe å kjøpe helt ny dyr Win, kan man kjøpe OEM. Slik har jeg forstått det, men si gjerne ifra hvis jeg har misforstått. Er ikke helt min hjemmebane...
enden Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 Det er overhodet ikke forskjell på OEM og retail annet enn lisensieringen.
Thewiz Skrevet 15. februar 2006 Forfatter Skrevet 15. februar 2006 Så det er overhode ikke mulig å kjøpe en enkel nøkkel uten å kjøpe hele stasjet?
DementedAlbino Skrevet 15. februar 2006 Skrevet 15. februar 2006 Oppgraderings cd er vel enda billigere, og mulig det beste å gjøre om en bare vil ha lisens. Nå er jeg ikke helt sikker på om dette vil gå, men tipper det skal gå greit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå