Gå til innhold

Kjøp av pc - ca 9000,-


olona

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kom nytt HjemmePC blad i går med studentpc (bærbar) test i går.. kan sende deg navn og modell på vinneren.. mener det var en fra alienware til ca 7500..

 

tar en edit av denne når jeg kommer hjem.. (18:00)

Skrevet

Takk for svar.

 

Dersom Tundran er "best", er det noen maskiner der ute som tangerer denne både i ytelse og pris?

Skrevet

Det som skiller tundraen ut i forhold til dem andre pcene, er prosessoren. Da den er kjappere, stillere å har muligheten til å dempe sin egen hastighet i det du ikke bruker pcen.

 

En 1.7ghz dothan, tilsvarer en pentium 4 2.93ghz i ytelse.

 

Dermed bruker mindre strøm å støyer mindre.

Skrevet
hva med dell da?

Ja den er sikker grei den, men med oppgradert harddisk til 80Giga og 1X512mb ram (du bestiller ikke en pc med 2X256 brikker)så kommer den på 10,290,-

Da er det jo en annen pris igjen... Jeg står på at for 8500,- er tundran det beste tilbudet..Skal du over 10,000 begynner det og melde seg på flere samt Dell har runt en mnd levering for tiden har jeg lest.

Skrevet

Eneste som jeg ser er minuset med Tundraen er at det står oppført max 1GB RAM. Kanskje ikke en maskin for fremtiden da.

 

Noen som kan bekrefte eller avkrefte om 1GB faktisk er maks?

Skrevet (endret)
hva med "bare" 64mb skjerm minne? hvor mye bedre er det med 128?

Ati 9600 med 64mb ram har en forskjell til et Ati 9700 128 mb ram på ca 200 poeng i 3D Mark så da et 9700 64mb blir forskjellen ubetydlig (umulig å merke)

 

Den tar max 1024mb ram ja, men det holder til det meste..

Endret av Jada-jada

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...