Goliath Skrevet 23. mai 2005 Skrevet 23. mai 2005 (endret) Er dette lov? Da har isåfall denne eieren dritet seg litt ut på infoen for bilde 5 på VG.no ..hvis det er lov så visste jeg ikke det Endret 23. mai 2005 av ohh-noo
Pluggen Skrevet 23. mai 2005 Skrevet 23. mai 2005 Det er lov, men da begynner vel staten å kreve sitt via HK-avgift og sånt tull... Men, ja, det er lov
Dan Stamnes Skrevet 24. mai 2005 Skrevet 24. mai 2005 så lenge du bare forandrer moment kurve og slik, og ikke øker antall hester, så er dett fullt lovlig, og staten kan da heller ikke kreve penger for dette
KVTL Skrevet 24. mai 2005 Skrevet 24. mai 2005 Hvis du øker HKen på bilen så må man betale avgift for dette (det er dyrt for å si det slik hehe), men tror det er slik at hbvis bilen er over 10 år så slipper man den avgiften (skal ikke si 100% sikkert). Uansett så burde\ må man si i fra til forsikringsselskapet. Ellers kan en lei regress vente på deg hvis de finner ut at den har vært\ er chippet. Man er pliktig til å melde slike forandringer til forsikringsselskapet.
Goophy Skrevet 24. mai 2005 Skrevet 24. mai 2005 Du kan endre alt du vil så lenge du registrere den på nytt og får det godkjent.
zyrex Skrevet 25. mai 2005 Skrevet 25. mai 2005 Hvis du øker HKen på bilen så må man betale avgift for dette (det er dyrt for å si det slik hehe), men tror det er slik at hbvis bilen er over 10 år så slipper man den avgiften (skal ikke si 100% sikkert). Uansett så burde\ må man si i fra til forsikringsselskapet. Ellers kan en lei regress vente på deg hvis de finner ut at den har vært\ er chippet. Man er pliktig til å melde slike forandringer til forsikringsselskapet. Hvis jeg ikke husker feil, så er det før 1996. Da skal ikke staten ha noe avgift.. 1995 eller 1996..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå