Gå til innhold

MP3 i stereo på Nokia 3230?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

3230 er en aktuell telefon i min jakt etter ny tlf. Men synes det er et stort minus at den ikke har MP3 i stereolyd. Er det mulig å gjøre noe med dette, laste ned programvare som oppdaterer MP3 spilleren???? :ermm:

Endret av Reggy
Videoannonse
Annonse
  • 2 uker senere...
Skrevet

Hmmm... Men telefonen har vel "kapasitet" til stereolyd, jf. radioen? Hvorfor greier ikke tredjeparts programvare å utnytte denne?

Skrevet

Men når radioen kan spille av i stereo skulle det vel ikke være noe i veien med hardwaren. Eller er radio og mp3avspilling to helt forskjellige ting?

Skrevet

Enig med SteinF her. Er det virkelig slik at telefonen takler stereolyd når man bruker radioen, men ikke ellers?

Skrevet

Det jeg har hørt er at det er en ting inni telefonen som takler Radio, Den er i Stereo.

Men det er en annen ting som takler MP3....den er i mono

Altså 2 forskjellige hardware som tar hver sin ting.

Derfor er det ikke mulig å få stereo mp3 bare ved software.

Skrevet

Stereolyd radio: JA

Stereolyd mp3-spiller: NEI

 

Ved å ha monogjengivelse på mp3-spilleren sparer kanske Nokia litt inn på prisen, men jeg hadde aldri i livet kjøpt en mobil med mono mp3-spiller, dersom jeg skulle brukt spilleren. Det beste er nok å kjøpe en separat mp3-spiller uansett.

 

En liten opplysning mht. Nokia: Heldigvis er Nokia kommet med en 3,5 mm adapter, slik at man kan bruke et bredt utvalg av hodetelefoner. Adapteren er kompatibelt med 23 nyere modeller som har 'pop-port'. Om den finnes i handelen ennå, vet jeg ikke, ei heller hva den koster. Men et prisverdig tiltak av Nokia!

 

Link her: http://www.nokia.no/phones/enhancements/in...bcat_id=1494992

Skrevet
Så lenge du har 1stk høyttaler, så blir det Mono... 2stk + flere = Stereo.. Enkelt og veldig greit.. :cool:

Feil.

 

Man kan gjerne ha 2 høyttalere, men så lenge det er samme lyd som kommer ut av begge regnes ikke dette som stereo.

 

3230 støtter ikke lyd i to kanaler.

Skrevet
Så lenge du har 1stk høyttaler, så blir det Mono... 2stk + flere = Stereo.. Enkelt og veldig greit.. :cool:

Feil.

 

Man kan gjerne ha 2 høyttalere, men så lenge det er samme lyd som kommer ut av begge regnes ikke dette som stereo.

 

3230 støtter ikke lyd i to kanaler.

Jeg tror han mente at hvis du kan har kun en øreplugg kan du bare glemme stereo ;) Men hvis man har 2, er det muligheter :p

Skrevet

nei stereo er 2 kanaler som har mulighet til å spille 2 forskjellige lyder, 1 til høyre og 1 venstre. 2 kanaler som bare spiller akkurat det samme på begge kanalene er mono.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...