Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

nextgentel+skifte av router


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg har bredbånd fra nextgentel og en medfølgende netopia router.

Jeg vil nå kjøpe meg en D-Link trådløs router. Vil denne routeren kunner erstatte Netopia routeren jeg har fra før? Vil internettet fungere fint, eller må jeg ha en slags nextgentel konfigurasjon?

 

Takker for svar.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Etter det jeg kan se har ikke den ruteren innebygget DSL modem, så den kan ikke erstatte netopia boksen. (Står ihvertfall ikke noe om dsl modem i produktbeskrivelsen etter det jeg kan se).

 

Er det en spesiell grunn til at du vill ha trådløs ruter? Det enkleste er å gå for et aksesspunkt.

 

Dersom du kjøper ruter med innebygget dsl modemet vill det vere en del arbeid å få dette til å fungere med NGT, så det er neppe verdt bryet med mindre du har veldig spesiell behov som netopia ruteren ikke takler.

Skrevet

Du trenger som sagt (A)DSL-modem-funksjon dersom du ønsker å droppe modemet/ruteren fra Nextgentel.

 

Jeg har bestilt Nexgentel til svigers, og planlegger denne som skal overta helt for ruteren man får hos Nexgentel. Eneste forskjell jeg kan se fra denne, er at 3Com ADSL ikke har Nitro-teknologi. Ellers er det vel stort sett samme ruter, bare med ADSL-modem, som jeg håper fungerer greit.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...