Gå til innhold

Nye hodetelefoner til rundt 600,-


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann.

 

Min kjære bror skal konfirmere seg om et par uker, og jeg tenkte å kjøpe hodetelefoner til han. Har sett på Sennheiser HD 497 og Koss PRO 3AA. Er noen av disse å anbefale til mp3spiller-bruk?

 

På forhånd takk. PS. Unnskyld meg mitt dumme nick, henger igjen fra 14izz-tiden :(

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Har sett på Sennheiser HD 497 og Koss PRO 3AA.

Du vet, det er ikke nok å *se* på en hodetelefon, du må høre også ;)

 

Beyerdynamic sin i denne klassen får skryt. (DT 231 er det vel).

 

Selv har jeg ikke hørt den, men er happy med mine Sennheiser HD 497 til bærbar og annen (allround) bruk.

 

Som regel får en det en betaler for - men ulike fabrikanter/modeller har ulike lydsignaturer.

 

---

(Ikke dumt å bruke øynene, forresten - en konfirmant vil være opptatt av å ikke stikke seg ut mer via headsett-utseendet enn ønskelig)

Skrevet

Har selv Beyerdynamic DT231 og kan anbefale denne. Designet er mer eller mindre kjedelig, men lyden er overlegen. Mye god lyd for pengene.

Skrevet

Slenger meg på DT231 anbefalingen. Utrolig mye for pengene. Spiller fletta av flere Koss modeller jeg har sammenlignet med. hpx.no har den på kampanjetilbud til 499,- nå.

Skrevet
hpx.no har den på kampanjetilbud til 499,- nå.

Til den prisen er det i alle fall ingen tvil hvilken hodetelefon som er den beste.

Skrevet

Skal ikke være sær, men de ser litt kjipe og som Norne nevner, utseende har endel og si. Kan godt høyne til rundt 800,-

 

Noen andre forslag?

 

For all del, takk for hjelpa hittil også :D

Skrevet

Sennheiser 515 har en impedanse på 50 ohm. Etter min bedømming er jo det ganske tungkjørt for en liten mp3 spiller, man er jo interesert i å få litt lyd også. Men kan hende den høye følsomheten veier opp for dette?

Skrevet

Når jeg testet HD 595 som er i samme serie som HD 515 så var denne enklere å drive enn DT231. Jeg betviler derfor sterkt at man ikke skal kunne drive HD 515 tilfredstillende med en mp3-spiller.

 

Før du kjøper kan du også teste "mellombroren" i serien, Senn HD 555.

Skrevet
Hmmm. Alle i HD serien er på 50ohm da. Vil tro det er litt drøyt (brutters har ikke en Ipod heller, som kanskje er "sterkere" enn mye annet...)

HD580, HD600 og HD650 er på 300 ohm.

 

50ohm fint av på en iPod den(eller det meste annet). iPod skal levere litt mer strøm enn de fleste andre mp3-spillere ja.

 

Uansett. Ikke tenk så mye på at de ikke er sterke nok i den prisklassen der fordi de meste som er i den prisklassen er ment for portablelt bruk(eller, vanlige forbrukere som vanligvis ikke har en hodetelefonforsterker).

 

Hvis du ser etter hodetelefoner etter utseende så kan du vel egentlig glemme bra lyd(finnes vel unntak), men de fleste ser ikke veldig fine ut(hvorfor skal de se fine ut egentlig?).

 

Koss Portapro skal visst være veldig bra for prisen og gi god lyd(+ at de ser litt retroaktig ut). Vet ikke helt hvor mye de koster though.

 

Finn ut hva han hører på så kan det være lettere å lete etter og(noen hodetelefoner er ikke like bra på det ene som det andre).

Skrevet (endret)
Hmmm. Alle i HD serien er på 50ohm da. Vil tro det er litt drøyt (brutters har ikke en Ipod heller, som kanskje er "sterkere" enn mye annet...)

Jeg vet at det ikke er for drøyt. HD 515, HD 555 og HD 595 har såpass høy følsomhet at de fint kan brukes til bærbart utstyr. Likevel er jeg mer stemt for at du kjøper DT 231.

Endret av FM
Skrevet
Oki. Da tar jeg ditt ord på det FM. Men hvorfor ikke HD515 da? Ser tøffere ut enn DT231. Skal snart slutte å kverulere, bare gi meg et enkelt svar :D

Lyden i DT 231 er rett og slett bedre. Men for all del: 515, evt. 555, er noe av det bedre i prisklassen, og så absolutt ikke dårlige kjøp.

 

Du har ikke anledning til å få hørt på 515 og 555?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...