Gå til innhold

Bråkete ny Seagate


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har kjøpt en helt ny Seagate 200 GB SATA 7200 disk som knattrer noe fryktelig når den er i bruk. Datakjeden som jeg kjøpte den av nekter å ta den tilbake. Har hatt mange Seagate disker som har vært veldig stillegående, derfor kjøpte jeg også denne gangen Seagate. Har fem år gamle disker som lager mindre støy! Noen som har vært borti problemet? Den sitter montert opp ned i kabinettet av ulike årsaker, men det skal vel ikke ha noe å si?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har ikke prøvd å snurre rundt med harddisker, men er vel bare å legge den ned et sted å høre? Er jo tross alt en mekanisk del, så kan jo være det.

Skrevet

Seagate 200gb IDE disken jeg hadde knatret også under arbeid. Forskjellene fra seagate,wd, maxtor og hitachi er at seagate ikke har den hvine lyden idle, derfor blir den ansett som stillegående

Skrevet

Var vel Seagate som hadde hvinelyden i idle sist jeg sjekket. Forsåvidt bråker alle 3,5" harddisker, eneste utvei er å hive dem i et lydisolert kabinett el.

Skrevet

Det er WD som har hvinelyden.Derfor havnet en WD 160gb disk i boden

min.Holdt ikke ut den forferdelige lyden.Har nå en Seagate 160gb som

ikke bråker.

Skrevet

De gangene jeg har hatt Samsung SpinPoint har de vært totalt lydløse! Agerer på at jeg ikke tok en slik. Jeg hadde en 200 GB Seagate NCQ disk, den var også lydløs!

Skrevet

Har ikke problemer med mine seagate 7200.7 200Gb og 7200.8 400Gb disker.

Null hvinelyder slik som WD og maxtor har.

 

Lite knatring - mindre enn WD og maxtor ihvertfall - men muligens litt mer enn hitachi. Men langt ifra så mye at det irriterer meg. Det er hvinelydene som irriterer meg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...