Gå til innhold

problemer med mitt 9600pro. artifacts!


neb

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

heisann.. har problemer med mitt GeCube Radeon 9600 pro.. det er ikke klokka, og for 20 min siden (jeg skulle spille litt HL2) begynte det å bli artifacts over hele skjermen (vertikale linjer)! iDet er også noen slags rare atifacts under oppstart (på win logoen)..

 

for ca 1 uke siden monterte jeg en thermalteke Giant II kjøler på det, og alt har gått fint , helt til nå.. heatpipe'n er kald og fin, det samme er CPU.. :cry:

 

noen som har peil på hva problemet kan være?

Endret av bigben247
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kan jo hende at det får for lite strøm i forhold til hvor mye du har klokket det da... Men voltmodding er en vanskelig sak, så ikek spør meg om det :p

Eller så kan du prøve å underklokke kortet ditt da.

Skrevet (endret)

har prøvd å underklokke det. funka ikke.. Å blåse rent vifta fungerte før, når jeg hadde vifte, men det har ikke på den nye heatpipe'n.. jævlig irriterende ass.. :(

Endret av bigben247
Skrevet (endret)

fant ut at det var skjermkortet.. satt inn et Geforce 2 mx, og bildet ser helt fint ut.. men faen så crap det kortet er :p ..

 

noen som har noen anbefalinger.. er ikke stinn av gryn.. Har sett litt rundt på ukastilbud diverse steder, men vil helst ikke gå over 1500, for da er jeg blakk resten av mnd.

Endret av bigben247

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...