Gå til innhold

Problemer med "hakking"


MrRetard

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg la dette ut dette på et annet forum, men fikk aldri svar, så da stoler jeg på dere CPU folk ;>

 

Jeg fikk meg en ny prosessor (AMD Athlon64 3400+), skjermkort (GeForce 6600GT) og et nytt hovedkort (MSI K8N NEO FSR). Etter jeg satt dette inn i dataen formaterte osv. så har jeg fått et problem med at når jeg for eksempel bytter fra snakkeprogramme ventrilo til internet explorer så stopper musikken og musa opp i ca 1/2 sekund.. alt stopper liksom! Dette er veldig irriterende og håper noen av dere har løsningen:>

 

mvh Ole

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er det uansett ikke, har det samme probleme uten internett pluss jeg har det samme probleme om jeg går over til en mappe fra en annen mappe!

Skrevet

Ta opp Task Manager i Windows (ATL+CTRL+DEL) og følg med på prosessorbruken når du veksler fra det ene programmet til det andre. Følg også med på harddisklampa og maskinen leser/skriver i det slike "slowdowns" skjer. Det kan være at harddisken er satt til å kjøre i såkalt PIO-modus (eldgammel kompabilitetsmodus som er vanvittig treg) og ikke DMA.

 

Annet jeg ville sjekke; hovedkortdrivere/chipsettdrivere.

Skrevet

Jeg har scanna igjennom med virus scann, spybot/ad-aware.. funker ikke!

 

ufo: Jeg innstalerte de driverne som følgte med hovedkorte! stod ingenting om chipsettdrivere, men det stod noe om systemdrivers. Noe som jeg går ut i fra er det samme som chipsett drivers.. Og hvordan sjekker jeg om jeg kjører harddisken i PIO-modus og ikke DMA?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...