Gå til innhold

Total War: Rome vs Medieval vs Shogun


Anbefalte innlegg

Skrevet

Her kan vi diskutere hvilke av disse spillene som er best, eller hva som for eksempel Medieval har som Rome burde ha hatt.

 

Personlig mener jeg at Rome knuser Medieval (jeg har ikke spilt Shogun). Har hørt mange si at Medieval campaignmapet var bedre enn Rome sitt, noe jeg er svært uenig i, Rome sitt campaignmap åpner for mye mer strategi, for ikke å nevne grafikken :thumbup:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Synes forsåvidt at både Shogun, Medieval og Rome Totalwar er alle gode spill. Rome Totalwar har selvfølgelig bedre grafikk, og et bedre campaignmap, som selvfølgelig gir et lite pluss.

 

Personlig ville jeg si at Rome Totalwar er litt bedre enn de andre.

Skrevet

Liker ikke helt at havet ikke er oppdelt i provinser.. Synes det gjorde alt så mye mer oversiktlig.. Har ikke spilt Shogun heller... Men derimot M:TW med utvidelses pakka har vi spilt mye.. Savner klart mest og kunne styre sjøkamper. De er umulige og vinne på very hard..

Skrevet (endret)
Savner klart mest og kunne styre sjøkamper. De er umulige og vinne på very hard..

Kunne man det før???

Og hvordan var det bygget opp?

Endret av The Strategy-player
Skrevet
Savner klart mest og kunne styre sjøkamper. De er umulige og vinne på very hard..

Kunne man det før???

Og hvordan var det bygget opp?

man kunne ikke styre sjøkamper før, men det hadde vært skikkelig kult å prøve det..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...