mamba Skrevet 18. november 2004 Skrevet 18. november 2004 Har et ati x800kt skjermkort. Spiller en god del skytespill bla medal of honor og joint operations. Lurer på om noen som har tips til innstillger slik at jeg får en bra spilleopplevelse. Har vært inne på ATI kontrollpanel å sett litt, men er litt grønn der. Når jeg spiller skytespill så er jeg litt avhengig av at flyten går bra med minamalt hakking. Ser helst at det er litt detaljert også, men det er ikke førstepri. Tar gjerne imot tips om hvordan få spillene til å gå kjappt og hvordan få de detaljert hvis jeg skulle trenge det. På forhånd takk.
MacManus Skrevet 18. november 2004 Skrevet 18. november 2004 Tror jeg ville enten gått for 1024x768 eller 1280x1024. I spill er kanskje den førstnevnte best.
M@R7!N Skrevet 18. november 2004 Skrevet 18. november 2004 Eh.... Han har et x800xt kort... Spill i 1600 du!
stigfjel Skrevet 18. november 2004 Skrevet 18. november 2004 Du kjører ikke 1024x768 på et X800XT-kort. Jeg har et Radeon X800 Pro, og de dårligste innstillingene jeg spiller FarCry i, er i 1280x1024, alle detaljer på maks, samt 4xAA+8xAF og VSync på. Trådstarter sitt ATI-kort er en del bedre enn mitt, så her er det bare å kjøre på med høy oppløsning og eye-candy.
AndersT2 Skrevet 18. november 2004 Skrevet 18. november 2004 Det du er ute etter er litt instrukser om hvordan du stiller på ting? Hvis jeg var deg, ville jeg i spillene stilt til 1280x1024 oppløsning, og når du er inne på kontrol panelet til kortet, gå til 3D flippen, velg egen definerte innstillinger, og still AA til x4 og AF til x8, hvis det går som smurt på de innstillingene, så still de enda høyere. Har 9800 pro selv, og bruker nest øverste på begge, og enten 1024 eller 1152 oppløsning, i HL 2 har jeg 1024, og da er det minimalt med hakking, meste takke være ramen og CPUen min
Rikky Skrevet 18. november 2004 Skrevet 18. november 2004 (endret) Kjør opp innstillingene på OpenGL/Direct3D på "high quality" eller "optimal quality" og spill med den høyeste oppløsningen du kan bruke med akseptabel framerate. Selv bruker jeg 1600*1200 i spill som Far Cry og Half-Life 2. Endret 18. november 2004 av Rikky
Malvado Skrevet 19. november 2004 Skrevet 19. november 2004 Og opplever du fortsatt at det "lagger" etter å ha følt rådene til ekspertene over så anbefaler jeg følgende : *Defragmenter Hd (Diskkeeper / Windows xp sin defrag). *Sjekk at pcen er fri for Spyware (spybot search & destroy + Ad-aware). *Sjekk også at den er fri for virus. *Senk mengden av applikasjoner som kjøres i oppgavelinjen (alt unødvendig stasj som krever minne og ressurser). *Oppgrader minnet (1024 er et must i dag). *Sjekk at du har alle nyeste drivere til hk, skjermkort etc. *Sjekk at spillet også er oppgradert til siste patch. *Eventuelt bruk en No-Cd crack på orginal spillet ditt hvis du har problemer med kontinuerlig lagg ved lesing av cd-rom.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå