wildv Skrevet 9. november 2004 Skrevet 9. november 2004 Jeg har et par 80GB WesternDigital-disker jeg kan tenke meg å bruke som ekstra-disker i et støysvakt Shuttle-system. Desverre så bråker de litt vel mye for min smak. I og med at det høres ut som det er spinningen til disken som er problemet, håper jeg at det er mulig å justere ned hastigheten fra 7.200 RPM. Noen som vet om dette er mulig? Effekten er ikke så viktig på denne disken da den bare skal fungere som en ekstralagring.
Hårek Skrevet 9. november 2004 Skrevet 9. november 2004 Kan vedde et par kroner på at det ikke er mulig.
wildv Skrevet 9. november 2004 Forfatter Skrevet 9. november 2004 OK! :!: Noen som kan avgjøre "veddemålet"?
The_Darkness Skrevet 9. november 2004 Skrevet 9. november 2004 det er like stor sjangse for at det går ann som å vinne topppremien i lotto 12 ganger på rad, eller lettere sagt, klin umulig!
wildv Skrevet 9. november 2004 Forfatter Skrevet 9. november 2004 Synd, hadde vært nyttig for å gjøre HDD-en mer støysvak!
The_Darkness Skrevet 9. november 2004 Skrevet 9. november 2004 kan jo prøve å pakke den inni noe slags vatt/bomull eller lignende,,
MAndreas Skrevet 9. november 2004 Skrevet 9. november 2004 Da blir den vel overopphetet hvis man vannkjøler dem og så pakker dem inn så funker det, men det var vel ikke det han tenkte på med å gjøre den støysvak
Hårek Skrevet 9. november 2004 Skrevet 9. november 2004 Har faktisk selv pakket inn 2 stk WD 80 disker. De gir jo en god del lyd fra spindelen, dette er ganske høy frekvens sm lett kan dempes. Jeg lagde en boks av skumgummi, dette passer akkurat inn i 5" brønnen. Men det er viktig å sørge for luftsirkulasjon, det ordnet jeg med en Pabst 80mm 12dB vifte. Resultatet ble bra nok for mine forhold, hørte ikke mer til hylelyden.
wildv Skrevet 9. november 2004 Forfatter Skrevet 9. november 2004 Problemet mitt er at dette skal ha plass i en shuttle. Ikke rom for å lage en vifte/skummgummi-løsning da...
Amriden Skrevet 9. november 2004 Skrevet 9. november 2004 Kast Western skiten ut vinduet og kjøp deg en Samsung eller Seagate disk isteden. Da er alle sorger borte. Western disker er som amerikanske biler, de er spreke og tøffe men bråker som faen Går nok ikke ann skru ned farta på de nei
slettet Skrevet 10. november 2004 Skrevet 10. november 2004 Seagate's nye disker er ikkje stillegående ved lesing/skriving. Dei gamle Barracuda V-series drimot. Ooh. En fryd!
Muffinman Skrevet 10. november 2004 Skrevet 10. november 2004 Samsung p80 er jo stille, men hvis ytelse ikke er et poeng og det ikke trengs mye plass er PL40 den desidert stilleste disken jeg har hørt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå