Eirik_Elessar Skrevet 2. september 2004 Skrevet 2. september 2004 Hei alle datakyndige! Jeg har nylig formattert min datamaskin, og ettersom jeg har ADSL er det jo bare å plugge i. Men av en eller annen grunn går det UTROLIG treig, liksom helt nede på 0,1 kb/s og sånt. Når jeg kobler på en annen maskin går det med full fart. Noen ideer om hva som kan være galt? Eirik Stokstad Brødholt
King-Nothing Skrevet 2. september 2004 Skrevet 2. september 2004 Har du prøvd å ringe ISP ang dette a? Hva sier de?
Umbra Skrevet 2. september 2004 Skrevet 2. september 2004 Jeg har nylig formattert min datamaskin, og ettersom jeg har ADSL er det jo bare å plugge i. Men av en eller annen grunn går det UTROLIG treig, liksom helt nede på 0,1 kb/s og sånt. Når jeg kobler på en annen maskin går det med full fart. Noen ideer om hva som kan være galt? Vel, har du husket å installere driveren til nettverkskortet samt opprettet en internett tilkobling?
Eirik_Elessar Skrevet 3. september 2004 Forfatter Skrevet 3. september 2004 Dette er en ferdig pakke-PC, så alle drivere ligger der som før etter formattering/gjenoppretting. Jeg har ikke ringt ISP... Hva er det?
Desdichado Skrevet 3. september 2004 Skrevet 3. september 2004 Kommer det noe opp på skjermen i det hele tatt, eller ender du opp med "siden kan ikke vises"? ISP = Internet Service Provider = Din internettleverandør des,OUT!
darkness| Skrevet 3. september 2004 Skrevet 3. september 2004 (endret) Har du prøvd å ringe ISP ang dette a? Hva sier de? Å ringe ISP er vel ikke det første man gjør i denne saken. Han sier jo at en annen maskin fungerer helt fint. Med dette kan vi vel utelukke at det er noe ISP kan gjøre Endret 3. september 2004 av darkness|
josh909 Skrevet 3. september 2004 Skrevet 3. september 2004 Hvis -du- har gjennoprettet/omformatert maskinen finner jeg det veldig lite trolig at "noe" har skjedd med selve linja di.
Umbra Skrevet 3. september 2004 Skrevet 3. september 2004 Dette er en ferdig pakke-PC, så alle drivere ligger der som før etter formattering/gjenoppretting. Har du opprettet en internett tilkobling da? Start -> kontrollpanel -> alternativer for internett -> tilkoblinger -> sett opp
kjhanken Skrevet 3. september 2004 Skrevet 3. september 2004 Du husket vel å slå på brannmuren før du koblet pc'en på nettet? Regner heller ikke med at maskinen var patchet opp med siste sikkerhets fikser rett etter installeringen. Sansynligvis har du da blitt angrepet med wormer, som tar all båndbredden din når du kobler maskinen mot nettet. Muligens tar jeg feil, men da regner jeg med at du har sjekket maskinen din med up2date antivirus scanner samt gjennomført en fullstendig windows update rundgang.
Eirik_Elessar Skrevet 4. september 2004 Forfatter Skrevet 4. september 2004 Maskinen fylte seg opp meg ormer, ja, og det kan være svaret. Men jeg fjernet én etter én helt til den ifølge antivirusprogrammet var ren. Allikevel går det treigt... Men; takk for forslag, jeg skal prøve litt mer, og se om det løser seg!
Eirik_Elessar Skrevet 5. september 2004 Forfatter Skrevet 5. september 2004 Hei igjen! Jeg kjørte gjenoppretting igjen, og slo på Windows-brannmuren før jeg plugget i ADSLen. Jeg åpnet for HTTP- og FTP-tilgang. Det fungerte utmerket; har ikke sett noen virus utenom det som kommer i mailen min. Full fart har jeg også Takker!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå