turbo1979 Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Skal bygge meg en HTPC, og trenger da et skjermkort som er lydløst evt som bråker minimalt. Noen forslag? Satser på 925x hovedkort.
Nettulf Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Hei. Har du noe krav til ytelse, begrenset plass o.l.? Spesielle inn eller utganger du har bruk for? Greit med litt mere info for å kunne hjelpe..... Nettulf
turbo1979 Skrevet 24. august 2004 Forfatter Skrevet 24. august 2004 Tror ikke plass blir no stort problem. Skal ha Lian li kabinett. Hovedkortet støtter PCIe,så det må vel skermkortet også støtte? Skal bruke prosjektor, dvs jeg skal bruke DVI. Skal også se på tv på prosjektoren, da ved hjelp av et bra tc-kort. Usikker på hvilke inn og utganger jeg trenger da. Når det kommer til ytelse tror jeg ikke prosjektoren støtter mer enn 1280 x 768. Pris er egentlig ikke viktig. Er i bunn og grunn ute etter et system som skal være så stabilt, hurtig og lydløst som mulig.
hallgeirl Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 (endret) Er ikke Sapphire Radeon 9800PRO Ultimate Edition vifteløst, dermed 100% lydløst? Skyt meg hvis jeg tar feil Den finnes også i 256MB versjon. Endret 24. august 2004 av ZiggWarth
356speedster Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 (endret) Tror du skal revurdere valg av plattform/hovedkort hvis det er en HTPC du skal bygge. En LGA775 plattform er totalt overkill for en HTPC. Du klarer deg fint med en AMD XP eller Intel 478 plattform. For å sette det litt i perspektiv så holder det i massevis med en Duron 1,4 Ghz for å bygge en HTPC som primært skal brukes til avspilling av film og visning av TV. Hvis du i tillegg ønsker å ta opp fra TV direkte til DivX (realtime encoding) så trenger du litt mer kraft, men det holder med ca 2,5 Ghz Hvis du er fast bestemt på å bygge en "kraft-PC" i HTPC'en så er det AMD64 som er det mest fornuftige valget. Grunnen er at det benytter Cool'nQuiet teknologien som sørger for minimalt med støy når systemet ikke belastes. Dette er viktig, for hvem orker å bo sammen med en HTPC som støyer som en støvsuger hele døgnet? NB! tilbake til spørsmålet ditt ang skjermkort: Jeg finner ikke tregere enn X300 kort for LGA775, og de har alle vifte. Nok en grunn til å velge en annen plattform. Jeg driver nå å bygger om min HTPC for tredje gang (for å senke støynivå), her er mitt oppsett: SocketA (nForce2) AMD XP-M 2400+ (35w mobil prosessor) Radeon 7000 m/S-video ut Asus TV/FM tv-card/remote Vannkjøling Målet er et system som kjører uten en enste vifte :-) Endret 24. august 2004 av 356speedster
turbo1979 Skrevet 24. august 2004 Forfatter Skrevet 24. august 2004 Vet ikke om hovedkortet støtter agp, det kan ble problem.
El Fantasma Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Er ikke Sapphire Radeon 9800PRO Ultimate Edition vifteløst, dermed 100% lydløst? Jo, R9800 PRO UE er vel et av di beste kortene i den klassen.. Men vil anbefale 128 MB, 256 Bit versjonen! http://www.pcutstyr.no/main.php3?PI=11&PNO=122085
turbo1979 Skrevet 24. august 2004 Forfatter Skrevet 24. august 2004 Tror du skal revurdere valg av plattform/hovedkort hvis det er en HTPC du skal bygge. En LGA775 plattform er totalt overkill for en HTPC. Du klarer deg fint med en AMD XP eller Intel 478 plattform. For å sette det litt i perspektiv så holder det i massevis med en Duron 1,4 Ghz for å bygge en HTPC som primært skal brukes til avspilling av film og visning av TV. Hvis du i tillegg ønsker å ta opp fra TV direkte til DivX (realtime encoding) så trenger du litt mer kraft, men det holder med ca 2,5 Ghz Hvis du er fast bestemt på å bygge en "kraft-PC" i HTPC'en så er det AMD64 som er det mest fornuftige valget. Grunnen er at det benytter Cool'nQuiet teknologien som sørger for minimalt med støy når systemet ikke belastes. Dette er viktig, for hvem orker å bo sammen med en HTPC som støyer som en støvsuger hele døgnet? NB! tilbake til spørsmålet ditt ang skjermkort: Jeg finner ikke tregere enn X300 kort for LGA775, og de har alle vifte. Nok en grunn til å velge en annen plattform. Jeg driver nå å bygger om min HTPC for tredje gang (for å senke støynivå), her er mitt oppsett: SocketA (nForce2) AMD XP-M 2400+ (35w mobil prosessor) Radeon 7000 m/S-video ut Asus TV/FM tv-card/remote Vannkjøling Målet er et system som kjører uten en enste vifte :-) Jeg velger å følge dine råd 356speedster, du har jo tydegvis tenkt en del over HTPC. Må ut å jobbe litt nå, brb.
fredriku Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Vet ikke om hovedkortet støtter agp, det kan ble problem. Hverken hovedkort basert på 925X og 915G/P, kommer med AGP løsning såvidt jeg vet.. Kun PCIe x16.. Det jeg kan anbefale, er et 915G kort, som støtter DDR minne, og har en integrert skjermløsning. Prøvde dette forleden, og fikk 1220 i 3D Mark 03
Uberbox Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Tror du skal revurdere valg av plattform/hovedkort hvis det er en HTPC du skal bygge. En LGA775 plattform er totalt overkill for en HTPC. Du klarer deg fint med en AMD XP eller Intel 478 plattform. For å sette det litt i perspektiv så holder det i massevis med en Duron 1,4 Ghz for å bygge en HTPC som primært skal brukes til avspilling av film og visning av TV. Hvis du i tillegg ønsker å ta opp fra TV direkte til DivX (realtime encoding) så trenger du litt mer kraft, men det holder med ca 2,5 Ghz Hvis du er fast bestemt på å bygge en "kraft-PC" i HTPC'en så er det AMD64 som er det mest fornuftige valget. Grunnen er at det benytter Cool'nQuiet teknologien som sørger for minimalt med støy når systemet ikke belastes. Dette er viktig, for hvem orker å bo sammen med en HTPC som støyer som en støvsuger hele døgnet? NB! tilbake til spørsmålet ditt ang skjermkort: Jeg finner ikke tregere enn X300 kort for LGA775, og de har alle vifte. Nok en grunn til å velge en annen plattform. Jeg driver nå å bygger om min HTPC for tredje gang (for å senke støynivå), her er mitt oppsett: SocketA (nForce2) AMD XP-M 2400+ (35w mobil prosessor) Radeon 7000 m/S-video ut Asus TV/FM tv-card/remote Vannkjøling Målet er et system som kjører uten en enste vifte :-) Mange gode poeng her ang. HTPC. Du trenger ikke en fet pc/skjermkort for å bygge dette. Avspilling av DVD/DivX etc. krever nesten ingenting av maskinen. Kjøp deg derfor et vifteløst GeForce FX 5200 kort til en femhundrelapp og et billig socket 478 kort med tilhørende cpu. Hvis du vil bruke maskinen til TV titting bør du anskaffe deg et Hauppauge PVR250 TV-tuner kort til rundt 1000 lappen (sanntids mpeg2 encoder ... et must hvis du skal ha timeshift funksjoner).
El Fantasma Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Det jeg kan anbefale, er et 915G kort, som støtter DDR minne, og har en integrert skjermløsning. Prøvde dette forleden, og fikk 1220 i 3D Mark 03 HÆ?? Anbefale integrert skjermkortløsning?? Det vil ABSOLUTT ikke jeg anbefale! 1220 i 3D Mark er jo forferdelig dårlig!
Kenneth Solfjeld Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 (endret) Man kan jo kjøpe et skjermkort, ta av orginalkjøling og sette på en passiv kjøler f.eks. Zalman ZM80C-HP. Endret 24. august 2004 av Vultur Gryphus
fredriku Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Det jeg kan anbefale, er et 915G kort, som støtter DDR minne, og har en integrert skjermløsning. Prøvde dette forleden, og fikk 1220 i 3D Mark 03 HÆ?? Anbefale integrert skjermkortløsning?? Det vil ABSOLUTT ikke jeg anbefale! 1220 i 3D Mark er jo forferdelig dårlig! Jeg vet jeg tydelig skrev 3D Mark 03, så ikke kom her å si det er dårlig for et kort som er integrert med delt minne.. Et FX5200 ville kanskje nærmet seg noe slikt.. Dessuten holder det til nok av spill, og det støtter DX9 fullt ut.. Så kan ikke helt se problemet med å ikke anbefale det..
Mr.Devil Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 1220 i 3D Mark er jo forferdelig dårlig! For å være integrert skjermkort så er det bra. Er jo 2003 versionen vi snakker om. Dugelig det, han kan jo oppgradere senere når det kommer vifteløse skjermkort for PCIe x16
El Fantasma Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Jeg vet jeg tydelig skrev 3D Mark 03, så ikke kom her å si det er dårlig for et kort som er integrert med delt minne.. Et FX5200 ville kanskje nærmet seg noe slikt.. Dessuten holder det til nok av spill, og det støtter DX9 fullt ut.. Så kan ikke helt se problemet med å ikke anbefale det.. Topicen er "BESTE lydløse skjermkort"! Da sku man jo tru at trådstarter var interessert i et BRA skjermkort... Når det er flere som har anbefalt f.eks 9800 PRO UE, som gir rundt 5700-5900 i 3D Mark, så er det vel litt stusselig å anbefale et integrert skjemkort?? Men dette må jo trådstarter vurdere selv.. PS: Kom ikke å fortell meg at du kan spille nye og kommende spill med et integrert skjermkort som gir 1220 i 3D Mark, for det er bull!
user1 Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 beste lydløse skjermkort må vel være en av de gamle som ikke hadde vifte, de var jo 100% stille
El Fantasma Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 beste lydløse skjermkort må vel være en av de gamle som ikke hadde vifte, de var jo 100% stille 9800 PRO UE er jo vifteløst! med andre ord, lydløst!
Bøb Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Jeg vet jeg tydelig skrev 3D Mark 03, så ikke kom her å si det er dårlig for et kort som er integrert med delt minne.. Et FX5200 ville kanskje nærmet seg noe slikt.. Dessuten holder det til nok av spill, og det støtter DX9 fullt ut.. Så kan ikke helt se problemet med å ikke anbefale det.. Topicen er "BESTE lydløse skjermkort"! Da sku man jo tru at trådstarter var interessert i et BRA skjermkort... Når det er flere som har anbefalt f.eks 9800 PRO UE, som gir rundt 5700-5900 i 3D Mark, så er det vel litt stusselig å anbefale et integrert skjemkort?? Men dette må jo trådstarter vurdere selv.. PS: Kom ikke å fortell meg at du kan spille nye og kommende spill med et integrert skjermkort som gir 1220 i 3D Mark, for det er bull! Det er jo en HTPC han skal ha, hvorfor i allverden skal man da ha femsifrede poengsummer i 3D Mark?
turbo1979 Skrevet 24. august 2004 Forfatter Skrevet 24. august 2004 Nå er jeg tilbake igjen. Skal som sagt lage en HTPC, men jeg har lyst til å ha muligheten til å spille på den også! Så er jeg litt "fan" av en svak overkill løsning. Men 9800 PRO UE kortet høres jo lovende ut. Åssen vil det takle DOOM 3 i 1280 x 768 (eller deromkring) oppløsning?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå