Gå til innhold

Geniall ide. Extrem kjøleløsning


Gjest QbeC-

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hallo dere. Jeg satt just her å pønsket på hva jeg skal kjøpe av avnnkjølingytstyr. Å fikk en geniall ide.

 

Man dropper radiator, pumpe og tank med å ta vann rett fra en vannkran et sted i huset. Dette kopler man til pcen med en inn slange og en avløps slange. Det gjør at jeg får kalt vann hele tiden (Målte just. Det ligger på 10 - 15 grader)

 

For de som tror at man ikke kan kutte ut pumpe pga for lavt trykk, må tro om igjen. Vannet her hjemme holder et trykk på ca 7 bar som vil være mer en nok til å transpotere vannet de få meteren fra krana, inn til pcen og ut igjen til avløpet.

 

Hva synts dere om ideen?

 

Blir det noe av det, så kommer det en worklogg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så vannet slaø stå på hele tiden da mener du? Er nok noen som har tenkt ut den ideen før deg, men lagt den på hylla. Så kan jeg garantere deg at du vil få alger og shit i vannblokka di å.

Skrevet

Alger, kalk og korrosjon mest sansynlig. I noen hus så bråker røra hvis vannet renner.

 

Mulig man kunne løse de første problemene hvis man lagde et system med at radiatoren til PC'n lå under rennende spring-vann.

 

Hadde forresten sett tøfft ut å laga en sånn vann-kopling på PC'n, og avløpsrør akkurat som på vaskemaskiner, og modda den så den så ut som en vaskemaskin. :p

Skrevet (endret)

Svært mange har tenkt tanken før, ideen er utprøvd. Somregel ikke permanent :p . Metoden har mange[\b] bakdeler!

Endret av LOZER

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...