XargoL Skrevet 5. juni 2004 Skrevet 5. juni 2004 (endret) Her om dagen greide jeg å tråkke på tastatur-ledningen, og tastatur-kontakta ble ødelagt. Derfor tenkte jeg at det skulle holde fint å bare lodde på en ny PS/2 kontakt, men jeg vet ikke hvor de forskjellige ledningene skal på den nye kontakta! Inni ledningen er det fem mindre ledninger: rød, gul, hvit, grønn og en uten plastikk utenpå (tror den har noe med beskyttelsen i kabelen å gjøre). Fant dette bildet på http://panda.cs.ndsu.nodak.edu/~achapwes/P...cro/PS2/ps2.htm sammen med en tabell over hva de forskjellige pinnene er: 1: Data, 2: Ubrukt, 3: Jord, 4: 5 volt, 5: Klokke, 6: Ubrukt Så det eneste jeg trenger på vite, er hvilken farge som hører til hvilken pinne. Har allerede prøvd å be Logitech kundeservice om hjelp, men de vet tydeligvis ikke opp og ned på sine egne produkter... Så, er det noen som vet hvor de forskjellige fargene hører til? Endret 5. juni 2004 av XargoL
Hårek Skrevet 6. juni 2004 Skrevet 6. juni 2004 Har du ikke pluggen som du klipte av? Bare å måle seg fram.
ManagHead Skrevet 6. juni 2004 Skrevet 6. juni 2004 Ellers er det jo bare å hvor fargene tok veien i den gamle pluggen, så bare lager du den likens.
XargoL Skrevet 6. juni 2004 Forfatter Skrevet 6. juni 2004 Huff, tror hjernen min var litt fraværende med en gang det skjedde, for jeg skjærte opp hele kontakta Derfor har jeg nok ikke den lenger Nei, da får jeg vel dra ut og kjøpe et nytt tastatur da, de koster jo ikke så altfor mye...
Lac Skrevet 6. juni 2004 Skrevet 6. juni 2004 kjøp et nytt tastur, så klipper du av kontakta og sjekker hvor ledningene skal gå henne it's alive! IT'S ALIVE! Cheers! Lac.
ok2k Skrevet 6. juni 2004 Skrevet 6. juni 2004 kjøp et nytt tastur, så klipper du av kontakta og sjekker hvor ledningene skal gå henne it's alive! IT'S ALIVE! Cheers! Lac. Nytt tastatur av samme typen kanskje?
Zeph Skrevet 6. juni 2004 Skrevet 6. juni 2004 Korleis klarte du å trakke på ein sånn kontakt slik at den vart ødelagt? Er jo ganske kompakte og sterke dei der. Var det ispigger på skoen eller?
XargoL Skrevet 7. juni 2004 Forfatter Skrevet 7. juni 2004 Tastaturet stod plugget i maskina, og så greide jeg å sette et annet kabinett på ledningen. Vips, og du har en ødelagt PS/2 kontakt! Den knakk på en måte innvendig, så pinnene på pluggen løsna fra ledningen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå