Gå til innhold

formatere win-xp, problemer


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg får ikke formatert og innstallert win-xp. Det står "this disk uses temporary setup files". Hvordan får jeg innstallert xp igjen? Jeg har ikke disksettstasjon på pcen nå, har vært noe galt med den siden jeg fikk den for noen måneder siden.

 

Det var ikke så mye info, men spør om alt som kan hjelpe.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Selvfølgelig har jeg xp cd, men når jeg putter den i skjer det samme. Kan det ha noe med at jeg startet opp innstallasjonen i xp + at jeg oppdaterte "setup files"? Hvordan kan jeg eventuelt fjerne disse filene?

Skrevet (endret)

når alt håp er ute, setter eg hardisken min i ei anna maskin og formaterer der fra. :p det pleier å funke.

Endret av Scix
Skrevet
når alt håp er ute, setter eg hardisken min i ei anna maskin og formaterer der fra. :p det pleier å funke.

hehe. jeg ble desperat og gjorde det :p

Funket i alle fall :p

Snart ferdig med å formatere

Skrevet (endret)

Funket visst ikke det heller. Virker som formateringen ikke virket på en annen maskin. Prøvde å lage en partisjon i partition magic, men den lager jo aldri den partisjonen.

 

edit: fikk innstallert xp oppå den gamle, får håpe jeg får formatert skikkelig og innstallerer winxp ENDA en gang.

For et slit :dontgetit:

Endret av Kringla'
Skrevet (endret)

Du vil ALDRI klare å formatere disken så lenge du starter installasjonen ifra Windows.

 

Klarer du ikke å starte opp fra cd-platen???

 

edit: innlegg nr. 750! :fun:

Endret av ob1
Skrevet

Høres nesten ut som om du enten ikke har satt cd-rom som "first boot device" i bios, eller at du ikke "press any key to boot from cd......." , men mulig jeg tar feil.

 

Mvh Meg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...