Apatisk Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 (endret) Ikke anskaff dere internett/bredbånd hos UPC da de ikke tillater kunder å sette opp ftp servere. ### Topic redigert av moderator ### Endret 18. mai 2004 av B|Real
bidz Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 Dette gjelder stort sett alle ISP'er i Norge. Det står gjerne i liten skrift i kontrakten at kunden ikke har rett til og sette opp noen form for server. Dvs. IRC server, ftp server, web server, shell server, etc.
Sneglen Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 Jeg får da kjørt Apache, YHub (nå og da), FTP Server og game-servere med Telenor.
durabit Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 Det er jo tåpelig å ikke få lov til å sette opp en ftp da dette er ypperlig til å få tak i egne filer når en er på jobb eller reise.
Kingy Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 (endret) regner med at man har lov til å sette opp andre type servere? Endret 18. mai 2004 av Kingy
Typhon Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 Håper dette er lov med Telenor da jeg bruker dette i skole og jobb- sammenheng. Men hvis det er kontraktbrudd, who cares
osse-mon waits for alice Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 De færreste tillater det. CHELLO har derimot sperret utgående port 21 for sine kunder, så det er bare å sette opp serveren på port 1024+ Uansett er dette en tullete policy!
Ausat Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 Canal Digital (tidligere Telenor Avidi, kabelinternett) nevnte visstnok noe nederst i boka om at servere på deres linjer er strengt forbudt... ...derfor jeg har hatt opp server med shell, ftp, apache osv i ett år
Daehli Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 Canal Digital (tidligere Telenor Avidi, kabelinternett) nevnte visstnok noe nederst i boka om at servere på deres linjer er strengt forbudt... ...derfor jeg har hatt opp server med shell, ftp, apache osv i ett år ja, la merke til avidi sin linje - de nevnte noe med at de kveler linjen din til 64Kb om de merker at du driver med servervirksomhet
z00l Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 Fikk tlf fra Tele2 som lurte på samme tingen. De skjønnte ikke hvordan jeg kunne ha en så jevn strøm med data 24/7. Jeg har aldri lest noen som helst kontrakt o.l der det står at du ikke kan sette opp en ftp. Teit med begrensninger. Mener at du betaler en pris for å være på 24/7 på en bestemt hastighet. Ettersom det ikke er begrensninger i nedlastingen, så må det jo være et fett om man har en ftp opp og går. FTP er jo mye sikrere enn alle de andre p2p programmer folk ellers kjører. -z00l-
MrLeftfield Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 omg så LÆTTIS. Shit Ass..... Man burde da faen meg kunne sette opp PORNO nettsted om man vil, du betaller for leien, og da skal du ha fulle rettigheter der azz. Er ikke min skyld at RIAA og andre er så sinnsykt nyssgjerrige på å se hva som er på maskina mi (ved å bryte loven og hacke/legge inn spyware på maskina mi) Rock on ........*not* PS:sry for språket, blir bare så j*****g provosert av det der.
daffyd Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 (endret) UPC har en policy om at det ikke er lov med noen form for servere i deres nett. For i følge UPC sin definisjon, så er server ensbetydende med at man driver "business", og da må man betale et bedriftsabonnement. Antar det bare er et forsøk på å redusere trafikken. Hadde nok kunder sagt ifra at dette ikke holder ville de nok endret på det. Vil anbefale deg å gjøre som jeg har gjort: Gi UPC en klar og tydelig beskjed om at du bytter leverandør pga disse dumme server-begrensningene. Jeg har uansett NGT nå og er veldig fornøyd. Nesten 3 ganger bedre upload! Og til alle dere som vil sette opp ftp-server, så vil jeg anbefale dere å sette opp en ssh-server istedenfor. Da kan du kopiere på samme måte som med ftp via Secure Copy (f.eks. WinSCP) eller tilsvarende programvare. Det betyr at du ikke sender brukernavn/passord i klartekst, og at ingen (ikke engang ISP'en din) har mulighet til å se hva det faktisk er du overfører. (I disse RIAA-tider skader det ikke å være forsiktig.) EDIT: Glemte å legge til at default-porten for en ssh-server er port 22, som IKKE er blokert i UPC sitt nett. Meg bekjent så blokkerer de bare port 21, 25 og 80... Endret 18. mai 2004 av daffyd
Evilman Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 tja dem kan ikke akkuratt nekte deg å ha en server oppe så lenge man bare "deler" med sine "venner" eller ikke tar profitt for dette hva er så bedre med p2p telenor oppfordret sine kunder å bruke det de hadde til og med en bruks anvisning til kazaa med en link til nettstedet deres. men når man da skal absolutt bytte ip en gang om dagen så er det ikke så lukrativt å sette opp en ftp server heller ikke med bare 256 ut som fort blir kvelt. til 0 inn.. dessuten betaler dere som "bredbånds" kunder ett fast ganske høy pris i måneden som vi egentlig ikke er tjent med her i landet man kan forundre seg om det er klokt i det store og det hele tror ispene at vi bare drar på lan dytter ut det vi har hvorfor skal vi det når vi har internett Evilman out
Orjanp Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 @Evil Det er faktisk veldig vanskelig å skjønne hva du prøver å si når du ikke bruker punktum i setningene dine.
Evilman Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 jaja retskrivning og ord deling er ikke akkuratt min sterke side og igjen jeg vil ikke love noe jeg ikke kan love.. beklager.
GauNodachi Skrevet 18. mai 2004 Skrevet 18. mai 2004 hvis man har en ftp som bare brukes i jobb sammenheng og med venne krets så tror jeg de ikke gidder å bry seg så lenge ikke datastrømmen går hele tiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå