Gå til innhold

Ikke lyd på DVD'en!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg sliter litt med å lage en DVD'cd.

 

Bruker Ulead Workshop 2, har patchet med siste patch. Programmet virker fint. Men når jeg brenner ut image/dvd får jeg ikke lyd. Allt annet virker som det skal. Jeg får også lyd når jeg ser på dvden i programmet.

 

Hva er galt? noen som har vært borti noe slikt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

DVD / LYD

 

Prøv å spille av en musikk-CD i DVD-spilleren din på PC'en. Hører du ikke lyd så har du funnet kilden til problemet.

 

Du må da gå inn på innstillinger for lyd ("Volum kontroll" / "Volume Control") og se om noen av kanalene er "dempet" eller stilt inn på lavt nivå. Se etter et lite ikon med bilde av høyttaler i kontrollpanel eller et mini-ikon på oppgavelinjen din nederst til høyre på skjermen.

 

:roll:

Skrevet
Har også det samme problemet. Nesten ikkje lyd når jeg spiller dvd med windows media player. Lydspaken står på full brøler!! Det er god lyd når jeg spiller dvd i programet WinDvd. Noen som vet hvorfor media player oppfører seg på denne måten??

kenth

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...