Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Holder på å mekke en hjemmeside i dreamweaver MX 2004. Dette er min første "kode-side", og med tips fra jorgenindahouse går det fremover. Linkene fungerer ikke, og dette er bare ett utkast. Hva synes dere? Noen tips til en hekta xhtml'er? Og hvordan får du ett bilde til å bli en link? mvh psyko-lefse
Knebba Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 -sluttet altfor brått på høyre side -headeren burde gli mer inn i resten av siden
PT Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Og hvordan får du ett bilde til å bli en link? <a href="link.fra.bilde"><img src="link.til.bilde.jpg" alt="Bilde"></a>
PoleCat Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Jeg ville aldri kjøpt noe fra deg ut i fra den siden for å si det slik. VELDIG billig grafikk Denne stilen passer bedre som "personlig hjemmeside", om den passer som noe i det hele tatt. Om du ikke i nærmeste fremtid har tenkt å lære deg masse om grafikk, vil jeg anbefale å kjøre en stil som inneholder så godt som ingenting grafikk, og heller oppbygd av enkle og rene farger.
PT Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 (endret) ..vil jeg anbefale å kjøre en stil som inneholder så godt som ingenting grafikk, og heller oppbygd av enkle og rene farger. AKA "PT-sider" Endret 10. mars 2004 av PT
Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Forfatter Skrevet 10. mars 2004 Jeg ville aldri kjøpt noe fra deg ut i fra den siden for å si det slik. VELDIG billig grafikk Denne stilen passer bedre som "personlig hjemmeside", om den passer som noe i det hele tatt. Om du ikke i nærmeste fremtid har tenkt å lære deg masse om grafikk, vil jeg anbefale å kjøre en stil som inneholder så godt som ingenting grafikk, og heller oppbygd av enkle og rene farger. Har planer om å lære meg mye grafikk i nærmeste framtid, så det skal gå greit. Og hadde du vært intressert i disse produktene så ville du nok kjøpt de uansett. Det finnes mange crappy r/c sider som selger Men, takk for tipset...
PoleCat Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Og hadde du vært intressert i disse produktene så ville du nok kjøpt de uansett. Sikkert et godt poeng, men helt feil innstilling.
Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Forfatter Skrevet 10. mars 2004 Muligens det, men så lenge det selger har det lite å si
PoleCat Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Muligens det, men så lenge det selger har det lite å si Om det er et marked med stor konkurranse vet jeg ikke, men en selger skal alltid tenke "Hvordan kan jeg selge mer?". En presentabel webside er et godt steg i riktig retning, om du vil ligge et hode foran "konkurrentene".
Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Forfatter Skrevet 10. mars 2004 Hva med en header som fader ut i intet til høyre, og med en litt gråere farge, og en mindre skrikende logo...?
jorgis Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 hey, morty! Husk på at du bare har fått 1,5 leksjoner av meg hittil... En liten liste over forbedringspotensialer: *title sier meg ingenting. Endre den til noe som er relevant for siden *Helt svart bakgrunn på header tar seg ikke godt ut, og det var litt for høy kompresjon på de invertede pico-stickene *prøv å unngå "dotted" borders, med mindre du har full roen på hva du gjør *litt for mye indent på underkategori-linkene? Ser du ikke har fulgt rådene mine om bruk av DIV helt... Meningen var ikke at du skulle ha både menyL, menyR, meny og produkter. Det holder med bare menyL og menyR. Du bør forresten nøste taggene skikkelig. Dette er forresten punkter som er fort gjort å gjøre noe med. Stå på!
Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Forfatter Skrevet 10. mars 2004 Muligens det, men så lenge det selger har det lite å si Om det er et marked med stor konkurranse vet jeg ikke, men en selger skal alltid tenke "Hvordan kan jeg selge mer?". En presentabel webside er et godt steg i riktig retning, om du vil ligge et hode foran "konkurrentene". Men, målet mitt med alt dette er å lære meg koding og designs, og dette begynte jeg med for ett par dager siden. Den siden eg har no til rc-shopfunker helt greit, og er lett å oppdatere. Men bare kom med tips, setter stor pris på det.
Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Forfatter Skrevet 10. mars 2004 hey, morty! Husk på at du bare har fått 1,5 leksjoner av meg hittil... En liten liste over forbedringspotensialer: *title sier meg ingenting. Endre den til noe som er relevant for siden *Helt svart bakgrunn på header tar seg ikke godt ut, og det var litt for høy kompresjon på de invertede pico-stickene *prøv å unngå "dotted" borders, med mindre du har full roen på hva du gjør *litt for mye indent på underkategori-linkene? Ser du ikke har fulgt rådene mine om bruk av DIV helt... Meningen var ikke at du skulle ha både menyL, menyR, meny og produkter. Det holder med bare menyL og menyR. Du bør forresten nøste taggene skikkelig. Dette er forresten punkter som er fort gjort å gjøre noe med. Stå på! Men hvis eg ligger alt dette sammen blir det vel bare rot? Det blir jo to høyder, og to bredder, og bare kaos. er det mulig å ha underDIV'er?
jorgis Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Skal jeg bare ta en liten "opprydning" i koden, og sende den til deg, eller vil du gjøre det selv?
Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Forfatter Skrevet 10. mars 2004 Bare fiks ivei du, men skjønner det framdeles ikke....
jorgis Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 (endret) Bare fiks ivei du, men skjønner det framdeles ikke.... Er mye lettere å forklare slikt via andre instanser enn et forum... EDIT: Les litt her om CSS, HTML og XHTML, så skjønner du _mye_ mer. Endret 10. mars 2004 av jorgenindahouse
Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Forfatter Skrevet 10. mars 2004 Er det utskriftsbare versjoner av CSS tutorialen?
jorgis Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Er det utskriftsbare versjoner av CSS tutorialen? Tror ikke det. Man må visst bla seg fra side til side. Du kan imidlertidig kopiere det inn i Word elns. Btw: Hva gjorde alle <p>-taggene helt nederst for noe?
Psykopatisk Kaffelefse Skrevet 10. mars 2004 Forfatter Skrevet 10. mars 2004 Ingenting, det er bare å fjerne de...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå