Gå til innhold

Microsoft vurderte blant annet å kjøpe Sega og Bungie


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Alpred93 skrev (6 timer siden):

Sony har vist at de klarer å både kjøpe opp selskaper og lede dem til å lage gode spill. Microsoft kjøper opp selskap og roter det til, Redfall f.eks var en tragedie og vitner om et selskap som ikke klarer annet enn å bruke kredittkortet. Perfect Dark ble utsatt igjen, Halo serien er død (infinite suger). Spencer sin siste sjanse nå er Starfield. Han har lovet gull og gitt drit siden han tok over. Jeg elsket xbox i 360 æraen, alt etter det har vært en trist affære.

Poenget med å trekke fram Sony var at det nødvendigvis ikke er alle som er enig med deg.

Det var for øvrig voldsomt for en krisemaksimering. De fleste spillene fra nykjøpene til Microsoft har fått stort sett bra kritikk. Redfall er ikke en trend for Zenimax spill når man ser at Deathloop, Ghostwire og Hi-Fi har fått god kritikk.

Halo-serien er langtifra død selv om den ikke er like dominerende som den engang var.

Når det gjelder Perfect Dark så er jeg faktisk ganske misfornøyd med måten de har håndtert det på. Det ble annonsert altfor tidlig.

  • Liker 1
Skrevet
Alpred93 skrev (På 28.6.2023 den 19.51):

Remastere, ræva sequels og utsatte spill? Lurer på hvorfor Xbox ikke selger.

En stor grunn er nok att ulikt Sony så har ikke Xbox ekslusive spill da så og si alt er tilgjenglig på PC fra dag 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...