Gå til innhold

Nybegynner Guide til DCS(Digital Combat Simulator)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Om alt går etter planen kommer C130J Super Hercules i kveld.

Det blir første logistikk flyet I DCS, første 4 motors flyet I DCS. Som med F4 vil dette flyet dytte DCS fremover i simulering. En nytt detaljert transport konseptet. Muligheter for å vandre frit utenfor flyet og fritt inne i lasterommet under flying. Flyet har dyp simulering av autopilot. Automatisk slipp av utstyr osv. 

Jeg tror mange ihuga MSFS folk kanskje vil ta en titt på DCS nå.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hercules kom forrige uke og den er awesome. Helt nytt cargo system. En loadmaster du kan kverke ved å falle ut av flyet eller gå inn propellen. Flyet et EKSTREMT komplekst. Men kommer med en 11 delers training campaign(1 oppdrag delt i 11) 

 

Ellers fikk Cold War Germany en massiv update masse masse lagt til. Inkludert København og Malmø. Så nå har Viggen enda et hjem. I nord og nå i sør. 

 

  • Liker 1
  • 2 uker senere...
Skrevet

Tatt meg en tur over København,

Ser jo ut som det kunne være København, men er ikke noe photo geometry her. 

Ellers kommer endelig AI A6. Som er ganske nødvendig for alle US carrier ops fra 69 til 90 tallet.  Dette er grunnlengende arbeid for en full fidelity modele som skal komme. AIen har hvert lovet i 3 år. Og skulle ha kommet de 2 siste patchene. Uten å ha greid det. Den skal komme mandag 22.

 

 

Eller fikk vi vite i dag at Aviastorm som har jobbet med Tornado flyet I 4+ år. Har inngått samarbeid med Heatblur som skal hjelpe de. Ikke bare det men de skal bruke Heatblur sin teknologi inkludert Jester 2.0. Noe som sikrer at baksetet kan brukes til det det skal brukes til mens man sitter foran.

  • Liker 1
Skrevet

Patchen er ute. A6 AI er jo et høydepunkt. Og C139 har fått massive mengder fixes på bare en måneds tid. Så det er bra.

Som en liten julepresang, fikk dcs en liten cold war assets pack. Her har vi T34-85 en variant av T34 som dukket opp helt på slutten av ww2 og ble brukt utøver 50 og 60 tallet mange steder. T64M har vi endelig fått. Dette var fremdeles hoved tanksen til kommunist blokken helt til 80 tallet. Vi fikk også BTR 60 og 70. Samt div 60/70 talls luftverns systemer. Alle som passer rett inn i cold war Germany kartet 

Det passer meg spesielt bra. Da jeg for noen dager siden begynte med et nytt oppdrag Bornholm Krisen! 

 

 

FB_IMG_1766427452955.jpg

FB_IMG_1766427457575.jpg

FB_IMG_1766427462287.jpg

FB_IMG_1766427467313.jpg

FB_IMG_1766427473059.jpg

FB_IMG_1766427477567.jpg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...