Gå til innhold

Hvor langt klokker du ditt 9600XT?


TrulsHE

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er litt interessert i hva andre folk får ut av sitt 9600XT.

 

Skriv opp:

kort-modell,

kjøling,

hva du kjører kortet på,

poeng i 3DMark01 og

poeng i 3DMark03

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Til 24/7 bruk kjører jeg det på 590/680 (standard 500/600). da får jeg nesten 4300 poeng i 3dmark03 med [email protected]. I 2001 får jeg 12895.

 

Det beste jeg klarer å fullføre 3dmark03 og 2001 med er 594/700. Da får jeg 4346 poeng i 3dmark03 og 13158 i 2001 med CPU på 2.4GHz ( det er en 2.6c, men hk klarer ikke mer enn 190FSB)

 

Har ett ASUS 9600XT 128MB

9600XT.jpg

 

Bruker standard kjøling.

Skrevet

Har selv:

Sapphire 9600XT 128MB

Standard kjøling + 3 kabinett-vifter

Kjører på 576/702

Får 4208 i 3DMark03.

 

Tror det er cpu'n som holder meg tilbake. Har en xp2800+ som ikke er overklokka pga dårlig PC2700 RAM :no: .

Kan sikkert kjøre kortet endel høyere, men i Rage3DTweak får jeg ikke dratt Core lenger til høyre:

pic2.JPG

 

Hvilket program bruker dere?

Skrevet
Bruker rivatuner.

Får du til temperatur-avlesning?

Ja, med mitt ASUS SmartDoctor program får jeg til å avlese volt, rpm og temp ;)

Skrevet
Bruker rivatuner.

Får du til temperatur-avlesning?

Ja, med mitt ASUS SmartDoctor program får jeg til å avlese volt, rpm og temp ;)

Okey...

Har lest at det skal gå an med RivaTuner hardware monitoring for mitt Sapphire kort, men jeg får det ikke til!

Gjør egentlig ingen ting, men det hadde jo vært kjekt å se.

 

BTW

Hvor varmt er kortet ditt?

Og ser du en økning i temperaturen ved overklokking?

Skrevet (endret)

Vet ikke hvor varmt det blir på det meste, men rett etter jeg har spillt så ligger GPU på 35C og memory på 38C.

 

Edit: Fikk heller ikke til rivatuner og andre programmer, det eneste som jeg fikk til var ASUS SmartDoctor ;)

Endret av Gef
Skrevet

Kjører mitt Gecube-kort på 576 MHz (GPU) og 778,5 MHz på rammen. Bruker ikke noen som helst for ekstra kjøling på kortet og i kabinettet ellers. Det går stabilt i alle spill. Har ikke installert 3DMark ennå.

Skrevet

hmm.... kjører på 580/720 nå stabilt, kjørte 3dmark03 i sta og syns jeg fikk så jævelig mye for og ha så liten cpu ? fikk 3889... built 340 er nyeste versonen av 3dmark03 ja ?

Skrevet (endret)

Hehe, har BGA-versjonen. Har faktisk klokka enda litt høyere: 580 MHz på GPU og 772.2 MHz på RAM'en. Får artifacts og GPU'en låser seg om jeg klokker det høyere.

Endret av D-Xpert
Skrevet

Okei! Hehe! Jaja,kan sikkert klokke det litt til! Men er ikke noe morsomt vis det blir ødelagt!! hehe! Skulle hilse fra Neon123 og si at det var dårlig at han ikke fikk noen advarsel!! Men det klikka jo litt for han da! Hehe!

Skrevet

Jeg kjører 580/760 på mitt gecube! Får 4300 poeng i 3dmark 03 og rundt 13 000 i 3dmark 01! :yes::D Er kjempe fornøyd med kortet og kan anbefale dette kortet på det varmeste!

  • 3 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...