foenix Skrevet 26. mai 2019 Skrevet 26. mai 2019 Enkelte ganger blir skjermen svart og starter opp igjen med en feilmelding om at driveren sluttet å fungere og er blitt gjenopprettet. Denne driveren har alltid fungert tidligere, så jeg lurte derfor på hva som kan være problemet. Kan det være noe galt med selve skjermkortet?
Hårek Skrevet 26. mai 2019 Skrevet 26. mai 2019 Ja, det er en mulighet. Men du kan kanskje si noe om hvilket skjermkort det er, hvilken PC modell, hvilket operativsystem?
sedsberg Skrevet 26. mai 2019 Skrevet 26. mai 2019 (endret) Det er en typisk feil hvis skjermkortet er overklokket for mye eller blir for varmt. Edit: Kan være andre ting også, men er typisk for det nevnt over. Endret 26. mai 2019 av sedsberg
foenix Skrevet 27. mai 2019 Forfatter Skrevet 27. mai 2019 Azus z97-a , I5 4690K 3.5 Ghz, Geforce GT 630 2048MB DDR3, Win 7 64-bits OS.
sedsberg Skrevet 27. mai 2019 Skrevet 27. mai 2019 Er det et vifteløst skjermkort? De lave modellene har ofte laber kjøling og kan lide hvis man har lite luftsirkulasjon eller hvis kortet begynner å bli gammelt og fullt av støv eller kjølepastaen har separert og tørket ut.
foenix Skrevet 27. mai 2019 Forfatter Skrevet 27. mai 2019 (endret) Er det et vifteløst skjermkort? De lave modellene har ofte laber kjøling og kan lide hvis man har lite luftsirkulasjon eller hvis kortet begynner å bli gammelt og fullt av støv eller kjølepastaen har separert og tørket ut. Det er ikke et vifteløst kort. I går startet ikke skjermen opp igjen og jeg ble nødt til å restarte pc-en. Endret 27. mai 2019 av dagfinn99
Complexity Skrevet 27. mai 2019 Skrevet 27. mai 2019 Prøvd å lagt inn en nyere driver? Mulig driveren er "for gammel" for siste versioner av Windows. Om det ikke hjelper så sjekk temperaturen at det ikke koker.
foenix Skrevet 27. mai 2019 Forfatter Skrevet 27. mai 2019 Prøvd å lagt inn en nyere driver? Mulig driveren er "for gammel" for siste versioner av Windows. Om det ikke hjelper så sjekk temperaturen at det ikke koker. Hvordan sjekker jeg temperaruren? Må jeg restarte og gå inn i setup?
sedsberg Skrevet 27. mai 2019 Skrevet 27. mai 2019 Nei. Skjermkrtet sjekker du med f.eks. HWMonitor. https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html Bare last ned den vanlige. Ikke Pro-versjonen. Du kan også bruke Furmark til å teste stabiliteten på skjermkortet. Der kan du sjekke temperaturen under tung belastning.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå