Gå til innhold

Utvalg vil ha ny lov om IKT-sikkerhet


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvorfor kan ikke Difi gjøre denne jobben? (De skulle vel gjort den allerede?) Eventuelt med noen vink fra NorCERT?  :huh:

 

Man skal visst stadig ha noe nytt, i stedet for å ta vare på det man har. Snakk om 'bruk & kast' på høyt nivå ..

  • Liker 2
Skrevet (endret)

Vi har helt klart behov for en lov som ivaretar samfunnskritiske funksjoner, IKT eller ikke. Men jeg ser vel ikke helt hvorfor vi trenger en ny organisasjon til å forvalte det. Her må vi da ha i bøtter og spann allerede, kanskje ansvarspulverisering er problemet?

Forøvrig savner jeg at man legger Parkerian Hexad til grunn som sikkerhetsmodell i en slik lov. CIA-triad er utdatert. "Utility", "Authenticity" og "Posession" er helt reelle sikkerhetsaspekter, som gjør outsourcing langt mer vondt å risikovurdere (for blårussen). De slipper alt for lett unna med sin CIA/KIT modell.

Endret av Anders Jensen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...