AfterGlow Skrevet 26. juni 2018 Skrevet 26. juni 2018 Hvem vinner?Skal utfordre profesjonelle Dota 2-spillere med superavansert kunstig intelligens
Spoki0 Skrevet 27. juni 2018 Skrevet 27. juni 2018 Ja jøss, AI som kan reagere på millisekundet gjør det bedre enn mennesker! Selfølgelig mye tekniske detaljer som er vanskelig å lære AI eller programmere, men i spill hvor reaksjon og presisjon er viktig, er en maskin tullete mye bedre enn menesker. Det er bare å prøve å spille mot en bruker med aimbot i div FPS, se om du vinner.
Jotne Skrevet 30. juni 2018 Skrevet 30. juni 2018 Ja jøss, AI som kan reagere på millisekundet gjør det bedre enn mennesker! Selfølgelig mye tekniske detaljer som er vanskelig å lære AI eller programmere, men i spill hvor reaksjon og presisjon er viktig, er en maskin tullete mye bedre enn menesker. Det er bare å prøve å spille mot en bruker med aimbot i div FPS, se om du vinner. Ren reaksjon (refleks) og presisjon er viktig i Dota 2, men ikke på langt nær som CS og andre FPS spill. "Split-second-decicion-making" og tålmodighet er mye viktigere. Der kan det hende at mennesker er bedre. Å gjøre en beslutning i sanntid, som i AKKURAT det tilfellet går mot det som ellers ville vært riktig, tror jeg er vanskelig for en datamaskin. Derfor tror jeg også Dota 2 er et perfekt spill for AI å trene på ting den historisk sett ikke har vært så god på.
Respwner Skrevet 4. juli 2018 Skrevet 4. juli 2018 Det her er dog mye mer avansert enn "scripting" og "aimbots" siden den gjør alt selv. Blir som å sammenligne en som løper hele maraton selv, og en som bare hopper ut fra en bil og sprinter en kort distanse for så å sette seg i bilen igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå