Gå til innhold

Brukssperre på CD'n: Pink - Try This ?


Simen1

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
aner ikke, men det er da ingen problem ;)

 

http://www.dinside.no/php/art.php?id=94149

Jeg er fullstendig klar over det. Men jeg spurte likevel fordi jeg har tenkt å kjøpe den til lillesøstra mi til jul og vil jo ikke at ho skal plages med en ubrukelig plast-skive som ikke kan spilles i bilen eller på PC'n hennes. Jeg synker ikke så lavt at jeg gir en nedlasta CD til jul, så jeg vil ha en eller annen orginal CD. Jeg har ikke heller ikke lyst på noen avanserte måter som omgår brukshindrene siden det er lillesøstra mi som evt må omgå hindringen selv, og da tror jeg PC-kunnskapene hennes kommer til kort og hun bare vil ergre seg over en den ubrukelige plastskiva jeg ga. Jeg har jo ikke lyst til å gi gaver som bare skaper irritasjon og bekymringer. Med andre ord: Skal det være CD så skal det være CD.

Skrevet
Med andre ord: Skal det være CD så skal det være CD.

Da bør du kjøpe ei anna plate. Skiver med brukersperre er ikke en CD, det er en liksom-CD.

Skrevet

når du kjøper den, sjekk om d står noe på den, hvis du kjøper den i butikken da, kjøper du den i nettbutikk, kan du jo alltids heve kjøpet selv om det er litt strev.

Skrevet

Det står et klistermerke godt synlig på coveret hvis det er kopibeskyttelse på CD'n. Hvis ikke, spør i CD-sjappa for å være sikker. Kanskje de vet, kanskje ikke.

Å bestille over nett er jo en sjanse å ta, da du ikke får vite noenting på forhånd.

Skrevet

Yep! Den har "copy-control" :angry:

En kollega har kjøpt den, så jeg sjekket. Han fikk den til å virke i sin Dvd-spiller og i bilen, men det betyr ikke at den lar seg spille av overalt for det. :no:

Skrevet

Jeg var innom ei platesjappe i går og fant ut det samme: Det sto noe om kompatibilitet for PC, MAC, og "andre" ognoe om minstakrav for maskinvare og programvare (Windows media player)

 

Det tolker jeg som "IKKE KJØP MEG !!!"

 

Ser ut til at det blir en "skikkelig" gave + en tusj-påskrevet CD i stedet for kun den nevnte liksom-CD'n.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...