Gå til innhold

PC'en vil ikke starte i kabinettet


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

noen som vet hvorfor maskinen ikke vil starte når jeg har den i kabinete ?

 

tar jeg ut alt HW så funker maskinen helt fint..

 

dette høres sikkert helt idiotisk ut... :cry:

 

 

God jul! :xmas:

 

EDIT: vet ikke om jeg posta i rett forum :ermm:

Endret av Freestyler^
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Kan høres ut som en klassiker: man har en spacer for mye i kabinettet. Det er forskjell på hovedkort, og hvis man glemmer en spacer så vil den stå og kortslutte.

 

Joda, rett forum.

 

Edit: som jeg sa, en klassiker. ;)

Endret av hårek
Skrevet

Spacer er vel ikke så mye det du fester selve hovedkortet med.. sist gang jeg sjekket ble disse omtalt som "Skruer".

 

Spacere er de "pinnene" som gjør at hovedkortet ikke ligger rett på bakplata i kabinettet.

 

Hmm, litt dårlig forklaring på spacere, men jeg håper du sjkjønner hav jeg mener.

 

Btw: er ikke meninga å gjøre narr av deg, Lautsprecher. (hvis du lurte.)

 

God jul :xmas:

Skrevet
Kan være at noen avstandspinner der du fester HK står feil og kortslutter noen kretser på kortet ditt.

Er 100% sikker på at det er der problemet ligger.

 

Du må bruke avstandspinnene, hovedkortet kan ikke ligge flatt i pcen med mindre kabinettet har 4 "humper" i vært hjørnet slik som mitt Aero kabinett :)

Skrevet

Er meget sannsynlig at du har en spacer for mye som kortslutter hovedkortet ditt ja.

Ta av den "andre" sideveggen på kabinettet ditt og tell opp hvor mange spacere/skruer som er brukt (du ser gjengene stikke ut der). Tell så opp hvor mange skruer som skal til for å feste hovedkortet ditt (9 er vel ganske vanlig).

Skrevet

hehe, ok :) Da lærte jeg no nytt idag og , men , tror mitt er festa med 3 stk ller no jeg :no: , etter det jeg lærte nå tør jeg ikke flytte på kabinettet lenger , går hk inte kan den det hende den restarter :( , HATER UFRIVILLIG RESTART :dribble:

Skrevet

Ante at du hadde et Abit NF7S når jeg leste topic :devil:

 

Brutteren slet med samme saken (i et Q-tec kab.)

 

Sett bare inn 4 skruer (en i hverthjørne)... det funket for oss (selv om vi bytta HK til slutt til MSI norce2).

 

Tror det krtslutter litt lett ...

Skrevet

Jeg hadde AKKURAT det samme problemet for noen år siden.

 

Jeg hadde jo et Aero kabinett før det. Aero kabinettene har innebygde humper for å holde bunnen til hovedkortet unna metallet i kabinettet så jeg ble jo vant med at det skulle gjøres slik.

 

Men da jeg kjøpte et av de berømte billigkabinettene på komplett.no (husker ikke navn) så skrudde jeg jo hovedkortet seffølgelig rett fast og pcen slo seg ikke på. Jeg ble jo seffølgelig helt fortvilt og skulle ta hovedkortet ut for å sende det i retur da det pluttselig starta. :thumbs::blush:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...