Franklin Skrevet 5. januar 2018 Skrevet 5. januar 2018 Jeg lurer på en ting. Om det blir regnet som fusk hvis man glemmer å oppgi kilden til en eneste sitat i teksten, men forsatt har full litteraturliste?
Visum Skrevet 5. januar 2018 Skrevet 5. januar 2018 Jeg lurer på en ting. Om det blir regnet som fusk hvis man glemmer å oppgi kilden til en eneste sitat i teksten, men forsatt har full litteraturliste? Nei.
Franklin Skrevet 5. januar 2018 Forfatter Skrevet 5. januar 2018 Jeg lurer på en ting. Om det blir regnet som fusk hvis man glemmer å oppgi kilden til en eneste sitat i teksten, men forsatt har full litteraturliste? Nei. det blir ikke regnet som fusk? men har man ikke brutt reglene da man ikke har oppgitt kildet?
cuadro Skrevet 6. januar 2018 Skrevet 6. januar 2018 Det er ikke juks, det er dårlig kildehenvisning. To veldig forskjellige ting.
Emancipate Skrevet 6. januar 2018 Skrevet 6. januar 2018 Hovedsaken er om det er markert som et sitat eller ikke.
Franklin Skrevet 6. januar 2018 Forfatter Skrevet 6. januar 2018 Hovedsaken er om det er markert som et sitat eller ikke Hvis det er markert da`?
Visum Skrevet 6. januar 2018 Skrevet 6. januar 2018 Jeg lurer på en ting. Om det blir regnet som fusk hvis man glemmer å oppgi kilden til en eneste sitat i teksten, men forsatt har full litteraturliste? Nei. det blir ikke regnet som fusk? men har man ikke brutt reglene da man ikke har oppgitt kildet? I verstefall, får du trekk på grunn av manglende henvisning til kilder. Du blir ikke tatt for juks.
Aleks855 Skrevet 6. januar 2018 Skrevet 6. januar 2018 Hvis du kopierer sitater eller resultater fra andre kilder uten kildehenvisning, så er dette å regne som plagiat. De fleste skoler vil nok anse plagiering som fusk.
Franklin Skrevet 6. januar 2018 Forfatter Skrevet 6. januar 2018 Jeg lurer på en ting. Om det blir regnet som fusk hvis man glemmer å oppgi kilden til en eneste sitat i teksten, men forsatt har full litteraturliste? Nei. det blir ikke regnet som fusk? men har man ikke brutt reglene da man ikke har oppgitt kildet? I verstefall, får du trekk på grunn av manglende henvisning til kilder. Du blir ikke tatt for juks. trekk vil si stryk?
Franklin Skrevet 6. januar 2018 Forfatter Skrevet 6. januar 2018 pluss er dette første året og ikke en mastergrad.
Aleks855 Skrevet 6. januar 2018 Skrevet 6. januar 2018 Kan du ikke bare skrive en liten kildehenvisning i stedet for å prøve å plagiere? Hva er problemet egentlig? 1
Franklin Skrevet 6. januar 2018 Forfatter Skrevet 6. januar 2018 Kan du ikke bare skrive en liten kildehenvisning i stedet for å prøve å plagiere? Hva er problemet egentlig? jeg har i enden av oppgaven referert en full kildehenvisning, men har bare glemt en eneste hendvisning i teksten
Emancipate Skrevet 6. januar 2018 Skrevet 6. januar 2018 Er dette eksamen, eller er det en situasjon der det er mulig å ettersende et brev om at du ser at du har glemt å angi kilde på det sitatet?
Franklin Skrevet 6. januar 2018 Forfatter Skrevet 6. januar 2018 Er dette eksamen, eller er det en situasjon der det er mulig å ettersende et brev om at du ser at du har glemt å angi kilde på det sitatet? eksamen
Aleks855 Skrevet 6. januar 2018 Skrevet 6. januar 2018 (endret) Spør læreren hva det blir av konsekvenser. Å glemme en kilde på eksamen er verken fusk eller plagiering, det er bare en slurvefeil. Enten lærer er sensor eller ei, så vet han/hun hva slags utslag det vil ha på eksamen. Det er ingen skam å gjøre en slik feil. Jeg ville ikke vært bekymret. Jeg tenkte du hadde med vilje valgt å ikke henvise til en kilde på for eksempel en forskningsrapport eller liknende. Det ville vært litt mer seriøst. Endret 6. januar 2018 av Aleks855
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå