Gå til innhold

[Løst] Tilbakemelding markløft


salve96

Anbefalte innlegg

Skrevet

Gjorde maksløft idag, for første gang på utrolig lenge. 200Kg gikk opp.

 

Legger ved link 

 

Setter pris på tilbakemeldinger ang teknikk og holdning.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nice! 200kg er en enorm milepæl. Grattis!

 

Det første jeg la merke til er at idet du begynner å løfte, så bikker du litt fremover, og rumpa heves før alt annet. Massesenteret havner mer over tåballene fremfor fotsålen/hælen.

 

Det kommer nok av at du rykker ganske hardt for å få vekta i gang, så du kaster bort en del balanse.

 

Ideelt sett skal vekta løftes gradvis opp, også FØR vekta forlater gulvet. Se for deg det punktet der du bærer 100kg av lasta, og stanga da veier 100kg på bakken enda. Den ligger på bakken, men løftet har starta. Dette burde gå mer gradvis, uten akkurat det rykket.

 

Jeg vil tro overgangen hadde vært noe lettere dersom alt gikk gradvis fremfor å rykke, men dette er bare en detalj i det store bildet.

 

Noen ganger handler det bare om å få vekta opp for å sikre seg en PB, så man kan til en viss grad kaste enkelte detaljer ut vinduet. Vi ser det gjøres av profesjonelle løftere under konkurranser også.

 

Anyway, dette er bare mine $0.02. Gratulerer igjen! Min tur snart, håper jeg :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...