vegard19 Skrevet 1. april 2017 Skrevet 1. april 2017 Hei. Sliter med og få fjernet flekker ifra stoffsetene, etter jeg har hvert så uheldig med og søle både brus og farris der.Har prøvd med både autoglym og Meguiars uten hell. Er det noen som har noe tips til hva jeg kan bruke for og fjerne disse flekkene?Ser dem selger spray med sånn børste på blant annet, kan det være noe tru? Mvh. Vegard
Pop Skrevet 1. april 2017 Skrevet 1. april 2017 Du må nok til med steamer eller våtstøvsuger. Om du allerede har Surfex, bland den mildt, f.eks 1:20, hell på en sprayflaske og jobb med stoffet en stund.
Snylter Skrevet 1. april 2017 Skrevet 1. april 2017 Stikk på Maxbo og lei deg en sånn enkel møbelrenser, det gjør nok nytten. Jeg bruker selv en slik maskin på sofaen hjemme 3-4 ganger i året, det er ganske heftig hvor mye den får ut av møblene. (Ja, jeg har to hunder, det gjør nok at det er litt ekstra å fjerne)
vegard19 Skrevet 3. april 2017 Forfatter Skrevet 3. april 2017 Takk for svar begge to Hvor får jeg eventuelt kjøpt surfex?
Pop Skrevet 3. april 2017 Skrevet 3. april 2017 Takk for svar begge to Hvor får jeg eventuelt kjøpt surfex? F.eks. her http://bilnerden.no/bilt-hamber-surfex-hd.
Baardsen Skrevet 3. april 2017 Skrevet 3. april 2017 Bare bruk Ajax. Plenty med vann. Spray over med klorinvann, gni inn og sug opp med våtstøvsuger. Setene blir som nye. Gjort det mange gangen, senest i dag.
vegard19 Skrevet 8. april 2017 Forfatter Skrevet 8. april 2017 Takk for svar Mener du da støvsuger som tar vann bare? Beklager men har ikke hvert så mye borti våtstøvsugere
Pop Skrevet 8. april 2017 Skrevet 8. april 2017 Du får kjøpt støvsugere som tar vann ja. Men hold deg unna klorin i bilseter. En lite blandingsfeil og du har blekingen i gang, enten det er store områder eller flekker. Blir ikke spesielt pent.
vegard19 Skrevet 8. april 2017 Forfatter Skrevet 8. april 2017 (endret) Ja tror jeg ikke tørr og begynne med det klor greiene med det første. Men kan prøve med bare ajax og vann eller det produktet du linket til Endret 8. april 2017 av vegard19
Baardsen Skrevet 8. april 2017 Skrevet 8. april 2017 Takk for svar Mener du da støvsuger som tar vann bare? Beklager men har ikke hvert så mye borti våtstøvsugere Har du en vanlig støvsuger så kan du kjøpe en askesuger (koster bare noen hundrelapper på f.eks Europris) og bruke den.
Baardsen Skrevet 8. april 2017 Skrevet 8. april 2017 Du får kjøpt støvsugere som tar vann ja. Men hold deg unna klorin i bilseter. En lite blandingsfeil og du har blekingen i gang, enten det er store områder eller flekker. Blir ikke spesielt pent. Bilseter er laget i kunstmaterialer (nylon) og de lar seg ikke bleke vel? Klorin fjerner lukt dreper bakterier. Jeg har brukt det mange ganger og setene lysner. Lukter klor i noen dager med så forsvinner lukta.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå