Gå til innhold

[Løst] i7 920 oppsett - hva er noe slikt verd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hey.

Vurderer å selge min aldrende rigg, men aner ikke hva dette kan være verd lenger.

 

Det vil da bestå i følgende:

 

Intel i7 920

Gigabyte ex-58 extreme

6x2G DDR3

Sapphire AMD 7850 2G OC

Antec Kuhler H2O 620 CPU Kjøler

 

Forslag til pris på bruktmarkedet? :)

 

Alt fungerer fint, og brukes bokstavelig talt i skrivende stund.

 

--Christoffer

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg vet ikke om jeg ville gått så langt, engang. Du får bedre CPU til samme sokkel for $25 på ebay, rett fra Kina, og skjermkortet er ikke engang mid-range i 2016. Om 7970 og 7950 selges for et par knepp junder tusenlappen, så 7850 er neppe verdt mer enn omtrent 500kr. Da er det ikke så mye mer verdi å hente, men 16-1700kr ville jeg sagt den er verdt. Får du 2000 bør du selge på flekken.

Skrevet (endret)

Solgte ca samme type maskin for litt over et år siden, bare med GTX560ti, fikk 2200,-, (fikk og fikk men endte til slutt, satt bare HBO 1500,- på facern) :p

Endret av nagina
Skrevet

Om man tar hensyn til at maskinen er ett år eldre nå er kanskje rett under 2000kr det tilsvarende pr oktober 2016? 560ti er noe svakere enn 7850, men så har jo folk nvidia-bias, så de synker nok noe tregere i verdi.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...