AfterGlow Skrevet 27. juni 2016 Skrevet 27. juni 2016 Tidligere Apple-ansatt hjelper Huawei med et alternativ til Googles mobiloperativsystem.Huawei jobber med en Android-konkurrent
BizzyX78 Skrevet 27. juni 2016 Skrevet 27. juni 2016 - Jeg håper på at det blir til mer enn en "Break glass in case of emergency"-løsning. Vi trenger flere alternativer.
OC-Freak Skrevet 27. juni 2016 Skrevet 27. juni 2016 Problemet er at folk har blitt "avhengige" av diverse apps til android/som virker best på android/er best utviklet og støttet på android. Dette vil gjøre det vanskelig for andre plattformer, bare se på windows phone, som i utgangspunktet er en helt grei platform, men som har mistet popularitet hos kunder og dermed også produsenter, som igjen gjør telefonutvalget mindre og dermed mindre app utvikling - i tillegg til at MS har vært ganske strikte på apps som tillates. En ond sirkel som er vond å bryte. 2
Kasju nøtt Skrevet 27. juni 2016 Skrevet 27. juni 2016 Problemet er at folk har blitt "avhengige" av diverse apps til android/som virker best på android/er best utviklet og støttet på android. Dette vil gjøre det vanskelig for andre plattformer, bare se på windows phone, som i utgangspunktet er en helt grei platform, men som har mistet popularitet hos kunder og dermed også produsenter, som igjen gjør telefonutvalget mindre og dermed mindre app utvikling - i tillegg til at MS har vært ganske strikte på apps som tillates. En ond sirkel som er vond å bryte. Sannheten er vell heller mye enklere, de som eier rettighetene til f.eks Snapchat får godt nok betalt for ikke å lage denne til f.eks Windows. Det å lage en "android" emulator idag er vell heller ingen utfordring, så her er jeg egentlig ikke enig..
Dan-Levi Skrevet 28. juni 2016 Skrevet 28. juni 2016 Problemet er at folk har blitt "avhengige" av diverse apps til android/som virker best på android/er best utviklet og støttet på android. Dette vil gjøre det vanskelig for andre plattformer, bare se på windows phone, som i utgangspunktet er en helt grei platform, men som har mistet popularitet hos kunder og dermed også produsenter, som igjen gjør telefonutvalget mindre og dermed mindre app utvikling - i tillegg til at MS har vært ganske strikte på apps som tillates. En ond sirkel som er vond å bryte. Windows 10 er en fantastisk plattorm, bare de får luket ut barnesykdommene og utvidet appmarkedet med tiden så er det uten tvil en meget sterk konkurrent, med tanke på continuum og maskinvaren som stadig blir kraftigere. Jeg har ingen erfaring med at Microsoft er strikse på app utvikling heller, snarere tvert i mot :-)
Alf Ivar-WR1H6PT1 Skrevet 28. juni 2016 Skrevet 28. juni 2016 Hvilke barnesykdommer tenker du på? Jeg har selv en Lumia 950, og har ikke opplevd noen av disse på lenge.
Anbefalte innlegg