Gå til innhold
Spørsmål om hus eller oppussing? Still spørsmål her! ×

[Løst] Halv spenning - kan noen hjelpe?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi trenger litt info og hjelp! Plutselig hadde huset halv spenning.. Det er riktignok ganske koselig, men enkelte elektriske apparater fungerer ikkke så godt på dette. Det gjelder ikke hele huset. Vi har forstått at det kanskje gjelder feil med strømforsyning ii huset, det er ikke noe feil hos naboer og iflg Hafslund er det ingen feil på strømnettet.

Er det noen kyndige folk der ute som kan hjelpe oss? er det noen potensiell krise her, eller kan det vente til mandag morgen?

Takk for svar,

Har tatt bilde, forstått at dette er her feilen kan ligge, men hvordan i alle dager får man ut sikringen her?post-276424-0-28603600-1453050572_thumb.jpg

Thealille 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ta tak i håndtaket og dra den ned? Mye mulig det har gått en sikring i "list"/kursen din i fordelingsskapet til e-verket du får strømmen ifra. Den røde prikken er indikasjon om sikringen er I orden. Blir den hvit så har den gått.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...