fjarle Skrevet 10. juni 2015 Skrevet 10. juni 2015 Mandagens Apple Music-lansering virket sterkt påvirket av to konkurrenter, mener vår journalist.KOMMENTAR: – Apple frir til grasrota mens Tidal frir til Taylor Swift
ATWindsor Skrevet 10. juni 2015 Skrevet 10. juni 2015 Hadde det vært opp til meg hadde fansen valgt programmet med en skikkelig API, de er like latterlige på dette "alle sammen". AtW 1
sj3f Skrevet 10. juni 2015 Skrevet 10. juni 2015 Hva er fordelen med Tidal over f.eks. Spotify? Betale mer for at søkkrike, overbetalte artister som mener de får for lite slik at de skal få enda mer? 1
Fettlars Skrevet 10. juni 2015 Skrevet 10. juni 2015 Hva er fordelen med Tidal over f.eks. Spotify? Betale mer for at søkkrike, overbetalte artister som mener de får for lite slik at de skal få enda mer? Fordelen er at du betaler fattige artister sånn som Rihanna. Både Jay Z og Beyonce er vistnok på husjakt og jeg tror de trenger litt mer $$$ til det huset sist jeg leste.
g.i.r.l. Skrevet 10. juni 2015 Skrevet 10. juni 2015 Hva er fordelen med Tidal over f.eks. Spotify? Betale mer for at søkkrike, overbetalte artister som mener de får for lite slik at de skal få enda mer? Du betaler mer for lossless-kvalitet (typ cd 16/44) på musikken, hvor mye dette faktisk har å si er jo en annen sak.
dickidickdickens Skrevet 10. juni 2015 Skrevet 10. juni 2015 Hadde det vært opp til meg hadde fansen valgt programmet med en skikkelig API, de er like latterlige på dette "alle sammen". AtW Api? Tror neppe api'ene er problemet her...
wirrumsen Skrevet 11. juni 2015 Skrevet 11. juni 2015 Fine ord om hvordan ukjente gutteromsartister skal få gå hånd i hånd med fansen. Men hvor effektivt er det? På Spotify finnes millioner av sanger. Både fra kjente og ukjente. På mine Spotify-spillelister har jeg kanskje 300 av alle de millioner sanger. Fleste fra de større artistene opp gjennom årene, og noen få "grasrot"-artister. Samme vil det bli med Apple Music. Se på App Store. Apple skryter av millioner av apps tilgjengelig. Hvor mange kan med hånda på hjertet si at de klarer å finne disse? Og ikke bare ender opp med kanskje i beste fall apper som befinner seg blant topp 1000?
ATWindsor Skrevet 11. juni 2015 Skrevet 11. juni 2015 Hadde det vært opp til meg hadde fansen valgt programmet med en skikkelig API, de er like latterlige på dette "alle sammen". AtW Api? Tror neppe api'ene er problemet her... Tvert imot, manglende api er et stort problem med streaming-tjenester. AtW
jzky Skrevet 11. juni 2015 Skrevet 11. juni 2015 Hvordan blir Apple music sammenlignet med xbox music?
Geir Kristian Skrevet 11. juni 2015 Skrevet 11. juni 2015 Fine ord om hvordan ukjente gutteromsartister skal få gå hånd i hånd med fansen. Men hvor effektivt er det? På Spotify finnes millioner av sanger. Både fra kjente og ukjente. På mine Spotify-spillelister har jeg kanskje 300 av alle de millioner sanger. Fleste fra de større artistene opp gjennom årene, og noen få "grasrot"-artister. Samme vil det bli med Apple Music. Se på App Store. Apple skryter av millioner av apps tilgjengelig. Hvor mange kan med hånda på hjertet si at de klarer å finne disse? Og ikke bare ender opp med kanskje i beste fall apper som befinner seg blant topp 1000? Kan med hånda på hjertet sei at det er ganske problemfritt å finne noke anna enn "topp 1000" med Apple. Har kjøpt fleire 100 album på iTunes, og aldri opplevd å ikkje finne det eg leita etter. Prøv å finne "The 8 bit tribute band" i Spotify. Til og med "The Beatles" (som dei gir tribute) har labert utvalg hos Spotify.
spiff42 Skrevet 11. juni 2015 Skrevet 11. juni 2015 Hadde det vært opp til meg hadde fansen valgt programmet med en skikkelig API, de er like latterlige på dette "alle sammen". AtW Både Spotify og iTunes (for å ta to eksempler) har API'er for forskjellige ting, f.eks. søk og å kontrollere avspilling. Hva er det det som mangler?
ATWindsor Skrevet 11. juni 2015 Skrevet 11. juni 2015 Hadde det vært opp til meg hadde fansen valgt programmet med en skikkelig API, de er like latterlige på dette "alle sammen". AtW Både Spotify og iTunes (for å ta to eksempler) har API'er for forskjellige ting, f.eks. søk og å kontrollere avspilling. Hva er det det som mangler? Bare for web vel, og ikke minst, ikke for bruk av komersielle selskap. AtW
spiff42 Skrevet 11. juni 2015 Skrevet 11. juni 2015 Hadde det vært opp til meg hadde fansen valgt programmet med en skikkelig API, de er like latterlige på dette "alle sammen". AtW Både Spotify og iTunes (for å ta to eksempler) har API'er for forskjellige ting, f.eks. søk og å kontrollere avspilling. Hva er det det som mangler? Bare for web vel, og ikke minst, ikke for bruk av komersielle selskap. AtW Nei og ja. Det er ikke begrenset til web, du kan lage apper som integrerer med iTunes eller Spotify på forskjellige måter. Men Spotify lar deg ikke ta betalt for applikasjoner som inkluderer streaming av Spotify katalogen. VI får se om det blir tilsvarende begrensning i Apple Music. Jeg vil tro at streaming fra iTunes katalogen ikke er tilgjengelig i api'et fra starten, men at det kanskje kommer etter hvert (det er slik Apple pleier å gjøre det).
ATWindsor Skrevet 11. juni 2015 Skrevet 11. juni 2015 Hadde det vært opp til meg hadde fansen valgt programmet med en skikkelig API, de er like latterlige på dette "alle sammen". AtW Både Spotify og iTunes (for å ta to eksempler) har API'er for forskjellige ting, f.eks. søk og å kontrollere avspilling. Hva er det det som mangler? Bare for web vel, og ikke minst, ikke for bruk av komersielle selskap. AtW Nei og ja. Det er ikke begrenset til web, du kan lage apper som integrerer med iTunes eller Spotify på forskjellige måter. Men Spotify lar deg ikke ta betalt for applikasjoner som inkluderer streaming av Spotify katalogen. VI får se om det blir tilsvarende begrensning i Apple Music. Jeg vil tro at streaming fra iTunes katalogen ikke er tilgjengelig i api'et fra starten, men at det kanskje kommer etter hvert (det er slik Apple pleier å gjøre det). Du kan ikke ta betalt for noen programmer som bruker spotify-APIen i det hele tatt sånn jeg leser vilkårene. AtW
JKJK Skrevet 15. juni 2015 Skrevet 15. juni 2015 Hvis spotify hadde fått ut fingeren og lansert katalogen sin i lossless, hadde Tidal vært lagt brakk ganske kjapt, tror jeg (sett bort fra forvirrede canal digital kunder).
Anbefalte innlegg