Maniac84 Skrevet 4. juni 2015 Skrevet 4. juni 2015 Jeg skal ha forsterker og kun to stk 6x9 høyttalere i bilen, ikke noe sub. Jeg har en monoblokk forsterker, kan den brukes til dette eller er den kun til sub?
vidor Skrevet 4. juni 2015 Skrevet 4. juni 2015 Det er ikke noe i veien for å bruke bare den om det er greit å ha ting i mono. Du kobler bare begge høyttalerene på samme utgangen. Husk at motstanden halveres så sjekk om det er innenfor det forsterkeren håndterer.
vidor Skrevet 4. juni 2015 Skrevet 4. juni 2015 De meste av musikk er mono-kompatibel, så det går nok bra.
sedsberg Skrevet 4. juni 2015 Skrevet 4. juni 2015 Sjekk at forsterkeren er en fulltoneforsterker (20Hz-20kHz) og ikke en sub-forsterker (som ofte knapt går over 400Hz).
cossiemk1 Skrevet 7. juni 2015 Skrevet 7. juni 2015 Det blir jo MONO da, så det blir veldig tamt å høre på..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå