Gå til innhold

4stk vifter på CPU utgangen


TheKims

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei, Tenkte å kjøpe meg en større radiator og sette 4stk 140mm Noctua vifter i push and pull config. Så spørsmålet her er om utgangen til CPU vifte vil takle 4 vifter? Jeg har en vifte kontroller, men det blir jo litt knot å justere den opp hver gang man skal game. Finnes det andre løsninger visst CPU utgangen ikke klarer å levere nok strøm?

Endret av KimWhinesAlot
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan ganske sikkert garantere deg at dette vill overbelaste cpu vifte kontakten din. For tror neppe du finner så strømsvake vifter at den vil klare 4 stk. Men en annen mulighet er jo å ta strømmen fra ett sted og turtallet fra viftekontakten. Men da må du bruke PWM vifter som du kan serie koble signal strømmen på.

Skrevet (endret)

Kjøp en PWM-splitter, feks denne på techbay.no. Da styres alle viftene etter tilbakemelding fra cpu-utgangen, samtidig som de får strøm fra en sata-plugg.

 

Edit: The_Saint svarte basically det samme. Kanskje jeg en gang lærer å lese gjennom innlegg over...

Endret av trulseth
  • Liker 1
Skrevet (endret)

Den dingsen fra Techbay så jo egentlig ut som en ypperlig dings. Med 8 kontakter så skulle jeg ønske at restene av kabinettviftene var PWm vifter, så får man en rimelig stillegående maskin idle. Jeg kjører 2stk Noctuavifter fra en CPU utgang i dag å det ser ut til å fungere greit, men regnet nesten med at 4 ville blitt litt for mye.

Endret av KimWhinesAlot
Skrevet

Hvis du i manualen til hovedkortet finner spesifikasjoner på maks strømtrekk så kan du regne deg frem til det.

 

Er dog mange år siden sist jeg så gode manualer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...