El Viking Skrevet 21. februar 2002 Skrevet 21. februar 2002 Under litt miksing og trisking med ME og 98 mistet jeg en partisjon (forhenværende D: disk). Det er bare bokstaven som er borte. Fdisk forteller at den fortsatt er der og er intakt. Noen som vet hvordan jeg manuelt kan legge den inn i Windows (98) igjen, eller et prog. som fikser det?? Har tenkt på Partition Magic, men det er litt mye styr for så lite. Det er på en HP OmniBook XE3.
MortenH Skrevet 21. februar 2002 Skrevet 21. februar 2002 Den er sikkert "hidden" så du må få den frem igjen via fdisk eller ett annet partisjoneringsprogram.
El Viking Skrevet 21. februar 2002 Forfatter Skrevet 21. februar 2002 Hvordan får jeg den frem igjen fra fdisk? Det finnes ikke noen måte å gjøre dette fra os'et på ?
BBC Skrevet 21. februar 2002 Skrevet 21. februar 2002 Hva "trikset og mikset" du med? Hva eksakt gjorde du? Tror ikke det er mulig å skjule en harddisk ved hjelp av vanlige MS programmer. Er disken skjult, så kan ikke FDisk hjelpe deg. PM er din venn i nøden.
tja||anal Skrevet 23. februar 2002 Skrevet 23. februar 2002 Hmmm..bruk Partition Magic Der ser du at du har så og så mye ledig plass å rutte med. Lag en ny partisjon så legger trykker du på allocate size eller no sånt så kan du bestemme hvor mye som skal ligge på den partisjonen. Kan sikkert skrive en lenger beskrivelse hvis du ikke får det til. Men det er ganske simpelt!
janken Skrevet 24. februar 2002 Skrevet 24. februar 2002 Det samme skjedde meg. Jeg installerte VIA 4 in 1 driveren. Men det kom feilmelding. Og da jeg startet maskinen på nytt var D: G: og E: borte. Program som skal startes i oppstarten var på d: disken, ingen fungerte. Jeg formaterte hardisken for å løse problemet
BBC Skrevet 24. februar 2002 Skrevet 24. februar 2002 Quote: On 2002-02-25 00:11, janken skrev:Det samme skjedde meg. Jeg installerte VIA 4 in 1 driveren. Men det kom feilmelding. Og da jeg startet maskinen på nytt var D: G: og E: borte. Program som skal startes i oppstarten var på d: disken, ingen fungerte. Jeg formaterte hardisken for å løse problemet Ehhh... Feil! Å formatere er å omgå problemet Må nevne at jeg selv omgår problemer titt å ofte :smile:
KillerWhale¤NOR Skrevet 25. februar 2002 Skrevet 25. februar 2002 Prøv å kjøre norton disk doctor (2001/2002) jeg hadde et lignende problem men takket være Norton Disk Doctor ble partisjonen gjenopprettet og allt var i skjønneste orden :smile: KillerWhale
El Viking Skrevet 25. februar 2002 Forfatter Skrevet 25. februar 2002 Takker for tips. Løsningen ble å kjøre pmedit (fra Partition Magic) og endre på partisjonsinfomasjonen. Det hadde sneket seg inn en luring mellom den primære og den extended'e. Nå er vi oppe igjen. :smile:
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå