Tryminator Skrevet 29. september 2014 Skrevet 29. september 2014 Hei Jeg har netflix og er egentlig greit. Lengter etter ofline. Hvem har best innhold? Og er det kun viaplay som har offline?
Lami Skrevet 29. september 2014 Skrevet 29. september 2014 Netflix vs Viaplay vil jeg ihvertfall si Viaplay. VIaplay har nye filmer, dette har ikke Netflix. Netflix har stort utvalg av gamle filmer, og svært få nye. Over Netflix og Viaplay vil jeg helt klart si Viaplay. Men har ikke prøvd HBO så vet ikke med de.
oOF Skrevet 30. september 2014 Skrevet 30. september 2014 Hvis HBO har samme forferdelige grensesnitt på sidene som de hadde ved årsskiftet så hadde jeg ikke vurdert dem. Netflix har mer gammelt i inventaret sitt enn Viaplay, men grensesnittet er tipptopp. Jeg har Netflix og er fornøyd med det. Viaplay er ok, men føles overflødig for min del. HBO gidder ikke jeg abonnere på før sidene blir veldig mye mer brukervennlig.
Slai Skrevet 30. september 2014 Skrevet 30. september 2014 TPB og Plex <3 Men i all seriøsitet... Netflix har en del bra serier. Filmer er de kanskje ikke like enorme på. Men ærlig talt funker Netflix som en slags "videosjappe" for meg når jeg ikke vet hva jeg vil se og bare vil se en gammel bra en eller oppdage noe jeg hadde glemt var kult. Nyheter på både serie- og filmfronten går over Plex fra PCn. 2
""" Skrevet 30. september 2014 Skrevet 30. september 2014 Har Netflix og er veldig fornøyd med det. Godt utvalg av både filmer og serier, med mindre man kun er interessert det nyeste av det nye er det mye å velge i, nytt som gammelt.
Datasmurf Skrevet 1. oktober 2014 Skrevet 1. oktober 2014 Prøvd Viaplay og HBO i en måned hver, Netflix har jeg vært bruker av siden det kom til Norge. Foretrekker klart Netflix. Har stort sett det jeg interesserer meg for av filmer, serier og dokumentarer. Til og med stand up om jeg skulle føle for det (noe jeg veldig sjelden gjør, men det er en annen sak). Om innholdet er nytt eller gammelt, gir jeg stort sett katten i. Jeg pleier ikke å se så mye på nye ting uansett. Det er nok å ta av av gammelt materiale som jeg ikke har sett, og som jeg burde ha sett.
Gromle Skrevet 7. oktober 2014 Skrevet 7. oktober 2014 Hvordan er egentlig kvaliteten på viaplay og Hbo? Netflix kjører jo 1080p og Dolby Digital når man bruker app i win8. Hvordan er det med de andre to?
Skrujernet Skrevet 7. oktober 2014 Skrevet 7. oktober 2014 Bruker for det meste kun Netflix med ProxMate addon for USA tilgang (Fungerer mye bedre enn holaUnblocker). HBO er vel på en fin andreplass siden de er mange fantastiske serier, og bilde er like godt som hos Netflix, synd hjemmesiden deres er så fucka.
Gromle Skrevet 8. oktober 2014 Skrevet 8. oktober 2014 Bruker for det meste kun Netflix med ProxMate addon for USA tilgang (Fungerer mye bedre enn holaUnblocker). HBO er vel på en fin andreplass siden de er mange fantastiske serier, og bilde er like godt som hos Netflix, synd hjemmesiden deres er så fucka. Kjører du netflix via nettleser?
Speider-gutten Skrevet 8. oktober 2014 Skrevet 8. oktober 2014 (endret) Vist jeg ikke husker feil, så tror jeg sammenligningen av dem var noe som dette. Netflix: Masse filmer og serier, men det tar litt tid før de kommer ut. Altså ikke det nyeste. Viaplay: Får nyere utgivelser, men har er mindre utvalg. Mulighet for offline. HBO: Kun HBO serier/filmer. Dvs betydelig mindre utvalg. Men de har jo endel kritikerroste serier, GoT osv. Har kun Netflix selv, har prøvd de andre men det er en stund siden. Rett meg vist jeg har bommet på noe, har det fra en sammenligning noen gjorde for noen måneder tilbake. Så kan jo bruk av Proxy eller VPN gjør slik at du får f.eks amerikansk utvalg. Det er kjekt, har brukt det endel. Endret 10. oktober 2014 av Speider-gutten
Reconzile Skrevet 8. oktober 2014 Skrevet 8. oktober 2014 Vist jeg ikke husker feil, så tror jeg sammenligningen av dem var noe som dette. Netflix: Masse filmer og serier, men det tar litt tid før de kommer ut. Altså ikke det nyeste. Viaplay: Får nyere utgivelser, men har er mindre utvalg. Mulighet for offline. HBO: Kun HBO serier/filmer. Dvs betydelig mindre utvalg. Men de har jo endel kritikerroste serier, GoT osv. Har kun Netflix selv, har prøvd de andre men det er en stund siden. Rett meg vist jeg har bommet på noe, har det fra en sammenligning noen gjorde for noen måneder tilbake. Så kan jo bruk av Proxy eller VPN gjør slik at du får f.eks amerikansk utvalg. Det er kjekt, har brukt det endel. Er Varg Veum ein HBO serie, og The Walking Dead?
Speider-gutten Skrevet 10. oktober 2014 Skrevet 10. oktober 2014 Beklager beklager, har kun Netflix selv som jeg skrev. Dette var fra en sammenligning jeg leste for en stund tilbake. Dropp det jeg skrev om HBO.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå