Gå til innhold
Trenger du skole- eller leksehjelp? Still spørsmål her ×

Fagvalg vg2 og vg3


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg går første året på videregående nå, og har valgt r-matte, kjemi, biologi og samfunnsøkonomi på vg2. På vg3 tenker jeg å ha kjemi2 og biologi2, og et annet samfunnsfag som vil passe inn på timeplanen.

 

Er det noen som har innspill til planen min, eller meninger om kjemi2 og biologi2?

 

Hvordan var overgangen fra 1T til R-matte, og hvordan var R-matten i forhold til S1 og S2? Jeg har fire/fem i t-matte nå.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fysikk er vel et ganske tungt fag, og jeg synes ikke det er så spesielt interesant.... Jeg tror heller jeg tar samfunnsøkonomi siden jeg ikke er særlig motivert for fysikk..

Skrevet

Ok, bare husk at du sperrer endel dører. Medisin, tannlege, farmasi, vetrinær. klinisk ernæring og ingeniør er alle fag hvor du MÅ ha fysikk 1. Å ha f.eks. R1, Kjemi 1+2 og Biologi 1+2 og ikke fysikk er idiotisk. Angrer selv som faen på at jeg ikke tok fysikk selv.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...