Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Ny pc, satt inn gamle harddisker og pcen vil ikke starte


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har da fått en ny pc, og satt mine gamle rett inn. Men da ville den ikke starte, og jeg vet jeg egentlig burde formatert den, men jeg har ingen windows cder tilgjengelig, og heller ingen tom cd jeg kan brenne ut windows på, derfor lurer jeg på om det kanskje er mulig å innstalere ved at jeg legger inn windows fila på telefonen elns? Evt andre tin jeg kan prøve ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har desverre ingen minnepenn tilgjengelig, derfor jeg lurte på om jeg kanskje kunne bruke telefonen istedet, eller om jeg eventuelt gjør det over nettverket. Blir det for mye styr venter jeg nok til imorgen og kjøper meg en cd jeg kan brenne ut på uansett, men skal prøve å endre innstillingene som du sa :)

Skrevet (endret)

Å boote ny PC med gammel Windows HD funker dårlig. Husk at når du installerer Windows så installeres også drivere som matcher PCen's hardware.

Så du må nok installere på nytt.

Endret av helsten2
Skrevet

Jeg er fullt klar over det, men har brukt samme fremgangsmåte tidligere, og da har jeg ihvertfall fått skrudd å¨PCen selv om alt av drivere osv selvfølgelig er feil, men nå er det riktignok veldig stor forskjell på disse pcene da, er vel enn 4-5 år imellom, men stikker å kjøper en dvd plate imorra så jeg får brent ut på den. Takker for svar folkens

Skrevet

Tror det er greit med en opprensing uansett, har nå fått fikset meg windows cd og skal til å formatere. For å innstalere med ahci er det bare å bytte tilbake i bios og så kjøre igang windows innstalasjonen?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...