Gå til innhold

[Løst] Søke til heimevernets innsatsstyrker


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Jeg har 17 DTD og merker allerede at jeg kommer til å savne tilværelsen i uniform sterkt. Tjenestegjør nå som vaktgardist og lagsskarpskytter hos HMKG.

 

Vet hvordan prosedyren for å bli med i et av heimevernets innsatsstyrker er?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gå befal og få jobb i forsvaret da vel, HV er bare noe skit å kombinere med vanlig liv senere. I veien for jobb og andre planer opptil 40 dager i året, nei takk ^^

 

Så ville heller tatt den helt ut, eller gå videre med livet.

Skrevet

HV er bare noe skit å kombinere med vanlig liv senere. I veien for jobb og andre planer opptil 40 dager i året, nei takk ^^

"Well, that's just like your opinion man." Klarer nå fint å kombinere sivil jobb og HV-I jeg, og er ikke alene om det. Oversikt over øvelsene/treningene man skal på kommer som regel tidlig på året, slik at man kan planlegge god tid i forveien. Arbeidsgiver plikter også, ihht. arbeidsmiljøloven, å gi permisjon, og øvelsene er stort sett lagt til torsdag/fredag-søndag for å minske byrden på de berørte arbeidsgiverne.

  • Liker 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...