Gå til innhold

Sniktitt: Brenselscellen Nectar


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

"Da vi spurte om selskapet ville lage en større brenselscelle med kapasitet til å lade nettbrett eller bærbare PC-er var svaret et kontant nei." SYND!

  • Liker 1
Skrevet

Ser for meg at markedet for denne blir lite, med en pris på rundt 2.500,- for enheten og sikkert 99,- for butanbeholderen. Ja jeg vet artikkelforfatteren oppgir 10USD til å være 60NOK, men det er før mva og slikt tas med i bildet. Har erfart at 10-gangen på USD stemmer som regel bra.

Folk som er mye utenfor rekkevidde av strømtilgang har nok "dumme" telefoner, som allerede holder bra på batteritiden.

Skrevet

Godt å se at ting går fremover. Dog, pris, størrelse og vekt tatt i betraktning; kommer man ikke like langt med en stabel batterier?

  • 1 år senere...
Skrevet

Litt dyr enhet, men for folk på farten med stadige behov for å lade mobiltelefonen er det nok både rimelig og greit.

 

Apollos månelandere benyttet brenselceller i stedet for batterier, så teknologien er det ingenting feil på. Kanskje man kunne fylle elbiler med butan og bruke brenselceller i stedet for batterier? Det tar kortere til å fylle tanken med butan enn å hurtiglade elbilbatterier.

  • 1 år senere...
×
×
  • Opprett ny...