Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

ADSL fra Telenor uten telefon?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en kamerat som kjøper PC gjennom jobben. Her kan han få med billig ADSL fra telenor. Spørsmålet er om man kan fa ADSL fra telenor uten å ha fasttelefon? Ledningen ligger der.

 

Vet Bluecom hadde noe slikt at man betalte 100 kr ekstra å fikk dette. Noen som vet om dette er tilfellet med telenor?

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Har en kamerat som kjøper PC gjennom jobben. Her kan han få med billig ADSL fra telenor. Spørsmålet er om man kan fa ADSL fra telenor uten å ha fasttelefon? Ledningen ligger der.

 

Vet Bluecom hadde noe slikt at man betalte 100 kr ekstra å fikk dette. Noen som vet om dette er tilfellet med telenor?

 

Ja, det går mot et lite tilegg i prisen.

Skrevet

Dette er overhodet intet problem - ihvertfall ikke rent teknisk. Hvis det er noe problemer av noe slag er det vanligvis kun vrangvilje fra Telenor. Enkelte lokale forhold KAN forhindre deg i å få bredbånd, men somregel går dette veldig greit. Står det en ISDN-boks igjen fra tidligere så bør dette være ganske greit! Men på Analoge linjer står det ofte endel utstyr på kabelen.

 

Det KAN være fordelaktig og oppgi navn og evt. tidligere telefonnummer til den/dem som har bodd i hus/leilighet før deg. Da er det veldig enkelt for Telenor å finne riktig "linje-etter" som de kaller det. I beste fall trenger montøren kun å koble linjen opp i sentralen = billigere for deg!

Skrevet

Jeg vet ikke om dette er praksis fortsatt, men da en kompis for halvannet år siden skulle skaffe seg ADSL, fortalte han at han fra Telenor hadde fått høre at han da MÅTTE ha ISDN-abonnement i bunn. Et slikt abonnement koster veldig mye i fastavgift, så han valgte en annen leverandør, der han slapp å kjøpe ISDN-abonnement i tillegg.

Skrevet

Hei

 

ADSL hos Telenor kan du nå få uten hjemmetelefon

 

fra online.no :

 

For ADSL uten hjemmetelefon kommer et tillegg i abonnementsprisen på 60 kroner i måneden.
Skrevet

Nå er det en stund sidne jeg har hatt telefon.. men 60 kr er vel omtrent det samme som en telefon som du ikke bruker koster deg i måneden... så da er du jo like langt...

 

 

:roll:

Skrevet
Andre leverandører krever ikke tillegg i pris....

Både Bluecom og Tele2 krever extra hvis du ikke har fasttelefon. Hvordan det er med NextGenTel vet jeg ikke, men mener å ha lest de har samme praksis der også. Har selv ADSL fra Telenor UTEN telefon, og betaler ikke noe ekstra pr. måned. Jeg gjorde det den første måneden, men har ikke blitt belastet på senere regninger.

Skrevet

Telenor har _hele_ tiden hatt mulighet til å legge inn ADSL (såfremt det er utbygd i sentralen) uten at man har telefonabonement. (Må selvfølgelig ha innlagt ledningsnettet). Men har ikke bedrevet praksis med det.

Skrevet

Du trenger ikke telefonabonnement for å få ADSL fra Telenor. ADSL uten telefonabonnement koster 60 kroner ekstra.

 

Et vanlig abonnement koster 159 kroner måneden, ISDN 239.

 

MVH Audun

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...