Gå til innhold

Test: Corsair Vengeance 1100


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kjipt å høre at mikrofonen er god, men lyden i selve settet er ganske ræva. ):

Orker ikke punge ut på tusenvis for et greit headset..

 

Man får det man betaler for, men et headset med "grei nok" lyd trenger ikke å koste mer enn en tusing. Opp mot 1500-2000 kroner får man skikkelig lyd, og generelt gjelder det at man får bedre lyd for pengene ved kjøp av headset enn høyttalere.

Skrevet

Selv bruker jeg ikke head settet til annet en Skype/Ventrilo og lyden fra spill i eget høyttaler system. Det som da er viktig er att head settet slipper inn lyd men også att mikrofonen tar bort bakgrunnsstøy/lyd fra høyttalere.

 

Kunne vært kjekt og ha som nr.2 etter mitt Steelseries 5H.

Skrevet

Etter spesifikasjonene på microfonen som er oppgitt, så skulle man ikke tro den var god.

Funker fra 200 Hz. Det er meget høyt i frekvens. Hadde jeg hørt på ett anlegg som ikke funket under det så hadde man mistet mye info.

 

Er det da en mann med dyp stemme som bruker denne, så mister man jo mye substanse vil jeg tro. Selv om man da nok har veldig dyp stemme.

Skrevet

Funker den til konsoll? Som f.eks xbox 360 ?

 

Står ingenting om det på sidene til Corsair. Er nok ikke verdt prisen å teste hvis man ikke får lånt ett sett.

  • 4 måneder senere...
Skrevet

NB! Det knekker ganske fort, de har brukt veldig dårlig plastikk. Man legger merke til det etter ca. 1 måned. Vis man bare er litt uforsiktig når man tar av seg headsettet så kan det knekke. Ellers et knakende godt headset.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...